Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha verekedést provokálnak...

Ha verekedést provokálnak tőlem az utcán szavakkal, de ahelyett hogy ütnék kihívom a rendőrséget, abból lehet gondom, ha az illető letagadja az egészet s mivel csak szavakkal provokált így sérülés sincs, nekem se?

Figyelt kérdés
2022. márc. 22. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Gondod nem lesz ebből. Csak mire a rendőr kiér, pláne úgy, hogy még nem folyik vér, addig háromszor megvertek, elszedik a telefonodat, és leléceltek.
2022. márc. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt, pontosan hogy kell elképzelni?


Nem igazán érzem életszerű kérdésnek. Legalábbis nem nagyon hallottam ilyenről.

2022. márc. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

És ha kamerás helyen van? Egy olyan helyzetre gondolok amikor nem lopási szándék van csak heccből provokálás hogy utána ők legyenek a vétlen áldozatok én pedig a vádlott aki ütött. (Ők meg ugye kénytelenek voltak visszaütni). A rendőrséget pedig úgy hívnám ki hogy nem látják, ez megoldható. Az elv az hogy ezekután egy második alkalommal már inkább nem próbálkoznának. A rendőrség alapból ugye nem szereti ha valaki ököllel old meg egy ilyen helyzetet, mert provokálásra nem törvényes ököllel válaszolni, a jogos önvédelem nem áll meg. megesik hogy még akkor is az áldozat lesz a vádlott ha amúgy jogos volt. Pl. túl nagy visszaütés sikerül, vagy pont takarja a kamera a támadást, stb. ("A bíróság nem így látta, stb.) Ezért érdekel az hogy rendőrség indokolatlan zaklatása lehet e egy ilyen helyzetből vagy csak max. "biztosítják a helyszínt" vagy valami hasonló történik? Hogy mégjobb példát mondjak: egy olyan helyzet amikor BKK eszközzel mennék, de ép bérletet kéne vennem 10 000 Ft KP-ért s egy ilyen helyzetben nem vennék elő egy tízezrest s nem kezdeném bepötyögni az automatába a személyi igazolvány számomat, de felszállni se szállnék fel bérlet nélkül nehogy már én fizessek bírságot más törvénysértéséért, azonban - elvileg az megoldás lehet, hogy rendőri biztosítással megveszem a bérletet s a rendőrök megvárják míg felszállok a járműre s elmegyek s őket nem hagyják felszállni.

Ez lehetséges akkor is ha ők többen egymásért tanúskodva állítják, hogy az egész úgy ahogy van nem igaz, ők békés állampolgárok? Vagy a rendőr röhög az egészen otthagy s esetleg később engem visz be ha ezekután szarrá verem őket? Hogy van ez a gyakorlatban. A verekedés provokálása a kamerán nem látszik ugyanakkor nem is tudni előre hogy verekedni akarnak e vagy sem csak valószínűsíthető hogy az egész csak egy hecc esetleg enyhe ittasságukkal kombinálva.

2022. márc. 22. 11:46
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha te is meg a c.....ok is a helyszínen maradtok a rendőr kiérkezéséig, akkor igazoltatnak mindenkit. Ha azután tényleg csinálnak bármit, akkor már tudni fogják, hogy kit kell körözni.
2022. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Te hány éves vagy? Nem megbántani akarlak de egyáltalán fogalmad nincs a világról..


"BKK eszközzel mennék, de ép bérletet kéne vennem 10 000 Ft KP-ért s egy ilyen helyzetben nem vennék elő egy tízezrest s nem kezdeném bepötyögni az automatába a személyi igazolvány számomat, de felszállni se szállnék fel bérlet nélkül nehogy már én fizessek bírságot más törvénysértéséért, azonban - elvileg az megoldás lehet, hogy rendőri biztosítással megveszem a bérletet s a rendőrök megvárják míg felszállok a járműre s elmegyek s őket nem hagyják felszállni."


1. Miért hívnál rendőrt? Mi történt amiért oda menne 2 rendőr?


2. Miért ne engednék őket felszállni? Megmondják, hogy maguk csak a következő busszal mehetnek mert ez az embernek nem szimpatikusak?


3. Teljesen életszerűtlen a kérdésed. Semmi értelme egyelőre.

2022. márc. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad provokálni, sétálj el.
2022. márc. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi igazán ezt akartam tudni. Illetve ez az elvonulás biztosítása is megvan még? Hogy kamerás helyen maradok amíg ki nem jön a rendőr, megveszem a bérletet és felszállok a buszra s addig a rendőrök ott vannak? (Azt nem bánom ha elmennek a kétes alakok, ha a rendőr hívása elijeszti őket az úgy már jó). A gondom inkább az, hogy konkrét eset volt, legszívesebben behúztam volna a hangadónak, de aztán végiggondoltam hogy ebben az esetben én lennék a vádlott s inkább távoztam. Akkor volt érvényes bérletem így ez nem merült fel, mint probléma, ugyanakkor megvolt a kockázata hogy utánam jönnek, de erre nem került sor. Az viszont szintén aggaszt hogy az ilyen elemek pontosan tudják hol van kamera és hol nincs vagy ami van az hova nem lát, és behúzhatnak a csőbe mivel én csak egy törvénytisztelő átlagpolgár vagyok akinek nem sok fogalma van erről az egészről, az életem legsúlyosabb bűne az volt, hogy leállított a rendőr autóval mert nem égett egy lámpám, és megbírságolt.
2022. márc. 22. 12:08
 8/14 A kérdező kommentje:
6 az oké hogy elsétálok, gond akkor van ha dolgom lenne még a helyszínen. El és visszasétálni nem lenne kedvem néhány lumpen miatt főleg ha esetleg ott tanyáznak, ez nem old meg mindent max. azt hogy ne én kerüljek a sittre.
2022. márc. 22. 12:11
 9/14 anonim ***** válasza:
Az, rendőri biztosítással bérletvásárlás… szerintem fogd meg anyuci kezét, úgy már menni fog!
2022. márc. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Majd vegyél elő egy tizezerest miközben 3 cigány áll körbe. Meg is érdemelnéd.
2022. márc. 23. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!