Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a nyílt utcán valaki...

Ha a nyílt utcán valaki belémrug de csak a táskámat éri s sem személyi sérülés sem anyagi kár nem ér de szolok egy rendőrnek az köteles intézkedni? Ha igen mit tesz? És mi a gyakorlat? Ha köteles akkor is megeshet hogy nem tesz semmit?

Figyelt kérdés
2016. jún. 15. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez így alapvetően a garázdaság vétségét valósítja meg, függetlenül attól, hogy keletkezik-e sérülés vagy anyagi kár.


Ha bejelentést teszel, akkor köteles a rendőrség intézkedni. Hát hogy mit tesz, a pontos körülményektől függ. Rögtön a helyszínről hívsz-e rendőrt, ott van-e az elkövető, amikor kiérkezik, miért rúgott feléd, esetleg ittas-e, agresszív-e, stb.

2016. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A konkrét példa szerint ott van látótávolságban egy buszmegállóban.

Szerintem nem ittas.

A saját véleményem szerint a vállamon levő kopott vászonszatyor miatt hajléktalannak vélt s emiatt rugott belém.

Hogy az vagyok e vagy sem az mellékes, de azért leirom, nem az vagyok van egy szerény állásom is de inkább kopott szatyorral mászkálok mint uj szép szatyorral s az árát inkább másra költöm. (nem szeszre, hanem pl. rendes vacsorára ami szalonna s mellé zöldség s természetesen zsemle is.)


Jött arra egy rendörségiautó 2 percel késöbb de nem állitottam meg nem szóltam.


Az érdekel, lett e volna értelme szolnom a rendőrőknek?

2016. jún. 15. 12:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már, persze hogy azonnal szólni kell. Mi az hogy valaki belédrúg és megy tovább?
2016. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
sajnos volt már negativ tapasztalatom rendörökkel hogy hiába szóltam
2016. jún. 15. 14:26
 5/8 anonim válasza:
Én rendőrnek tanulok és az ilyet kötelesek vagyunk kivizsgálni. Bár szemtanuk nélkül nem sokat tehetünk főleg ha az elkövető tagadja tettét.
2016. jún. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És mi járna ennyiért ha mondjuk valahogy bizonyítani lehetne?
2016. jún. 17. 08:37
 7/8 anonim válasza:
Attól függ hogy volt e rongálás. Volt valami a szatyorban ami eltörhetett volna?
2016. jún. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Volt!


Egy 38000 Ft értékű mikro helikopter modell volt.

Igaz extra biztonsági csomagolásban.

No nem az ilyen idiótákra hanem a postai szállításra volt felkészítve.


Mondjuk így is kérdéses mi a pontos válasz, mert ilyen oldalba rúgástól nem sérülhetett volna meg, ez egy hihetetlen dinamikus mikrohelikopter így csupán nehézségi erőtől nem sérül, nagytól se. úgy lehetett volna csak megsérteni ha valami lappal falhoz nyomva a csomag méretét nyomják össze nagy erővel, vagy ha pl. késsel beleszúrnak a csomagba, pont ott.

talán még azt is kibírta volna ha az illető rálép. azt ha ugrál rajta már kevésbé biztos.


szóval jó kérdés jogilag ez "sérülhetett volna"-nak számít e?


nagy érték volt a csomagban, de egy oldalba rúgástól gyakorlatilag kizárt, hogy sérülés érte volna.


gyengébb pont az hogy a kezemben tablet volt. azt ha ijedtemben kiejtem a kezemből inkább sérülhetett volna. de egy használt alsó kategóriás tablet volt, új ára 10-15000 Ft

2016. jún. 19. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!