Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha drogosok vannak a környezte...

Ha drogosok vannak a környeztemben, akkor fel tudom őket jelenteni úgy hogy ne tudják meg hogy én voltam?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 17:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
75%
clint, valószínűleg ki fogja próbálni, könnyen befolyásolhatók a gyerekek, csordaszellem stb. De szerintem arra gondolt hogy ne váljon belőle függő, kell valami nevelés is.
2010. szept. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 clint ***** válasza:
64%
spk jólnevelt gyerekből válik drogfüggő. Ha apácának neveled a gyereked akkor is előfordulhat, hogy össze vissza kefél, ha meg szabadjára engeded akkor is. Ezzel semmit nem lehet tenni, a társaság úgyis beleviszi.
2010. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem érted, valószínű nem is fogod, de hátha. Nem apácát vagy teljesen szabadelvű gyereket kell nevelni, hanem olyan valakit, akinek van felelősségérzete és tisztában van a tettei súlyával, és következményeivel. Nem kell hogy otthon üljön és tanuljon szombat este, de ha pl. iszik ne vezessen, ne vandálkodjon, ne verekedjen, ne fogadjon el drogokat, és ezt magától tudja, nem kell mindig elmondani neki. Meg az őszinteség nagyon fontos, ha tudja hogy nagy bajba kerül otthon ha a az ilyen jellegű problémáit elmondja, nem fogja. A rossz baráti társaság egy szintig beleviheti a rosszba, de ha érzi hogy kezd sok lenni lesz benne annyi hogy nemet mond.
2010. szept. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
18%
Ez egyáltalán nem nevelés kérdése. Amilyen személyiséggel születik valaki, általában olyannal is hal meg. Közben változhat a felfogása, de a személyisége nem..
2010. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 clint ***** válasza:
52%

15:47 egyrészt neked is igazad van, mert a személyiség az veleszületik egy emberrel, másrészt meg a legeslegjobban nevelt gyerek is bekerül a suliba két dolgot tehet, ő lesz a csicska akit mindenki ver, anyuci kedvence, vagy csatlakozik azokhoz akik mellett jobb lesz.

Én is itt vagyok példának, a szüleim magasról tojtak a nevelésemre, apám ivott, anyám gonosz volt (hál Isten idősödtek változtak) lényegében azt csináltam amit akartam, és ma 25 évesen becsületesen dolgozom, nem drogozok, nem iszom, nem dohányzom. Az élettársam ugyanígy volt, középső gyerekként. Az én példám ellenkezője is megtörténhet, igenis jólnevelt gyerekek is elzüllenek.

A nevelés csak egy bizonyos ideig elég.

2010. szept. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
47%

Tedd meg! az ilyeket a társadalomból ki kell rekeszteni. Van tanúvédelmi program, adatok zárt kezelése, stb.


Komolyan tedd meg!

2010. szept. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
58%
igen pl.: a 06/80-555-111 -es ingyenes rendőrségi zöldszámon
2010. szept. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
23%
Házmesterország.
2010. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
44%

Gyakorlatban megteheted, mert: a törvény feljogosít rá, hisz az illető törvénysértést követ el, így jogod van feljelenteni, akár inkognitóban is.


Az "Élni és élni hagyni" elv szerint nem teheted meg, mert elvileg semmi közöd hozzá, hogy ki mivel teszi tönkre magát. Ha az anyagi forráshoz becstelen úton jutott hozzá, akkor ilyen értelmezésben nem a drogozás a bűntett, csupán az említett becstelen módszer.


A kábítószer terjedéséért valójában azok a felelősök, akik fennt irányítanak. A kábítószerezés már rég lejáratható és kiiktatható lett volna az országban, ennek ellenére szabadon terjed mindenféle divat és egyéb társadalmi jelenség részeként. Mivel a célközönség nagy része, a fiatalság rendkívül befolyásolható, az állam feladata megvédeni a népet még a hírétől is a drogoknak.

2010. szept. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
75%
Te mint feljelento szemely, tanukent leszel megidezve, amikor a birosagra kerul az ugy!
2010. szept. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!