Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Volt már olyan, hogy megtámadt...

Volt már olyan, hogy megtámadtak az utcán, mégis ti kerültetek a vádlottak padjára?

Figyelt kérdés
Igazából csak kíváncsi lennék olyan esetekre, amikor ti voltatok az áldozatok, és nemhogy a bűnösök nem kaptak büntetést, hanem akár ti jöttetek ki belőle rosszul.

2022. ápr. 16. 16:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%

Ismerőstől hallottam olyan történetet, hogy egyik ismerőse sétált az utcán a barátnőjével, amikor egy több fős társaság beléjük kötött, a srác az egyik támadóját egy életre megnyomorította, mégis ő került a vádlottak padjára. Az indok az volt, hogy a srác magas fokon űzte az egyik harcművészetet, és a vádirat szerint a tudásával visszaélt. Nem tudom, hogy mi lett annak az ügynek a vége.


Tanulság: ha önvédelmet tanulsz, akkor sem használhatod ebben az országban a tanultakat, hogy megvédd magad...

2022. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha feketeoves is vagy, FUSS EL!

Jobban jarsz!

2022. ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Fsms ***** válasza:
100%

Gyerekemet támadták (20 évesen) meg és volt nála riasztó fegyver, amit ráfogott az elkövetőre. Ebből volt gond. Ügyvédet fogadtunk etc.

Minden ok nélkül támadta meg az idióta (részeg volt és drogozott) ezt persze enyhítő körülménynek beszámították.

Végül 6 hónapot kapott a támadó.

2022. ápr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát,nekem nem volt rendőrségi ügyem,meg nem volt semmi féle utcai verekedésem..

De mindig az ajánlom minden korosztálynak,embernek hordjon az szebében egy használati eszközt amivel megvédheti magát!

Lehetőség közül én az topjoy-sörös üveget ajánlom,vagy aki úgy vannak annak az dezodort...

De mindig tartsátok észben:

Mindig fussatok el ha lehetőség van,nem szégyen az futás ha életetről van szó!

2022. ápr. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

3-mas vagyok

Pár jó tipp:

Ha esetleg megtámadnak,akkor csinálj az környezetedből fegyver ha nincs nálad semmi!PL:

Ha mondjuk homok van közelben,gyorsan homokozd be az pofikáját!

Ha láttod bármilyen sörös-üditős üveget,akkor használd azt,és nem úgy mint az filmekben szokás hogy eltöröd,hanem úgy hogy egészét levered az csávón hogy csináljhatsál egy törött üveget!

Ha mondjuk megtámadnak,vagy éppenséggel kötöszködnek,találj valami gyors talpalót,példának okáért egy botot-kővet-vagy amitől kétszer is meggondolja magát!

Simán csak valamivel ijeszd meg,nincs ijesztőbb egy felhergelt "vaddisznó"-tól :)

2022. ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Van néhány alap dolog, amit -hozzá teszem, hogy sajnos- ismerni kell.

Az egyik ilyen szabály, ha sikerrel, sérülés nélkül elhárítunk egy támadást, a támadót harcképtelenné tettük, nagyon sürgősen elhagyjuk a helyszint, a rendőrségnek nem szólunk, nem várjuk meg. Ez nyilván nem vonatkozik arra, hogy ha egy diszkóban 1000 szemtanú előtt keveredünk "szóváltásba".

Ha gáz-riasztó fegyvert kell használnunk, fejmagasságban 1-2 méterről azonnal tüzelünk 2-4 lövést, majd elhagyjuk a helyszínt, de gyors tempóban. A gáz-riasztót nem mutogatjuk, nem fenyegetünk vele, mikor előveszük, rögtön tüzelünk. Rendőrt nem hívunk, hanem elmegyünk.

Ellenkező esetben 99-100%-ban eljárást indítanak ellenünk is.

2022. ápr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én hallottam olyat, hogy elvertek valakit, 8 napon túl gyógyult, mégis ellene indítottak eljárást, mert 20 g-t meghaladó gázspray volt nála, ami közterületen tiltott. Nem is tudta használni, mert kicsavarták a kezéből.
2022. ápr. 16. 17:48
 8/16 anonim ***** válasza:

6

Az a baj,hogy sérülés nélkül nem lehet elhárítani az támadást.

Mert van különbség "nyomi" robogótól és "keménygyerek" motortól.

Mert van 2 féle támadó:

Egyik az a példa,hogy egyedül/társaságban vagánykodik és mondjuk csak annyi kell hogy ki offold jó nagy rúgásokkal vagy egy öklösökkel és pár anyagji dezodorral(mert hát mindenki használ dezodort,és nem nagy riktaság ha van nálad)...

Másik eset amikor tényleg dezodor/torokütés+futás=megoldás,mert mégis bicskákkal/késekkel felszerelt hülyegyerek(ek) járkálnak.

2022. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

7

Mert ez tényállás..

Nincs olyan hogy éppen "okos" tóni aki mellesleg össze kötötte az bajszát az rendőrséggel,pár emberrel fog önvédekezni.

Meg másabb az helyzet ha valaki tényleg csak azért van nála adott eszköz mert megakarta védeni magát,mert akkor pénzbüntetés kap nem börtönt.

Meg az is fontos hogy ki kezdte.

2022. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem volt. Kerülöm az ilyen eseteket.
2022. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!