Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már ilyen/ilyesmi veletek...

Volt már ilyen/ilyesmi veletek? Mit csináltatok, amikor megtámadtak titeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap délelőtt kutyaséta közben késsel megfenyegetett egy pasi és követelte, hogy adjam át neki az értékeimet. Volt egy pár másodperces szóváltás, mert pár zsepin és a kakigyűjtő zacskón kívül semmi nem volt nálam, max a telefonom, amit amúgy sem adnék oda, meg nem is jutna vele messzire.


Amikor közelebb lépett ordítva, akkor a kutyám felugrott és ráfogott a karjára, kicsit megtépázta, aztán elszaladt a rohadék.


Természetesen 3 órát ültem a rendőrségen, nem hiszem hogy meglesz a tettes, mert maszk volt rajta és sapka, csak a szemét láttam és azt, hogy milyen ruhában volt. Térfigyelő kamera errefelé nincsen.


Akkor nem volt időm megijedni, de most azért érzem, hogy egyedül nem szívesen mennék ki az utcára.


Pénz nem nagyon szokott nálam lenni, maximum 1-2000 forint, de kutya nélkül a késsel szemben nem hiszem, hogy meg tudnám magam védeni. Van nálam spray, de sosem használtam még, azt sem tudom hogy működik éles helyzetben, baseball ütővel meg nem mászkálhatok a nyílt utcán.


Ráadásul egy jó környéken lakom agglomerációban, sosem volt ilyen, itt nőttem fel.


Szóval ti hogy véditek meg magatokat ilyen helyzetben? 170 centis nő vagyok, gyerekkoromban jártam karatézni utoljára, nem hiszem hogy lenne esélyem egy olyasvalaki ellen, aki már a börtönben nőtt fel.


2020. dec. 22. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit csináltam? Mazlim volt. 2x jártam így, egyszer kiütöttem a csávót ( szerencsémre állni alig bírt olyan részeg volt), a másiknál nagyon határozottan, emelt hangon mondtam neki,hogy engedjen el.. ( kurvának nézett egy drogos c.és nem akarta elengedni a karomat). Elengedett,de kb.hátrafele nézve és imádkozva húztam haza..

158 cm, 50 kg nő, 0 önvédelmi tudással.

Azóta én nem mennék sötétedés után sehová,rettegek kb.minden ismeretlen,sötét alaktól.

Ilyen esetben küzdeni kell, és minél hangosabbnak lenni,hátha megijed,hogy lebukik vagy valaki meghallja. Én ezt tenném.

2020. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Itt kertes házas övezet van, pár idős emberen kívül napközben nincs senki, mindenki dolgozik. :/


A kiütés akkor jó ötlet, ha nincs nála vágóeszköz, itt nem mertem hadonászni, mert 0 rutinnal simán megsérülhettem volna. Ha nincs más lehetőség nyilván bevállalom, maximum én sem úszom meg monokli nélkül.

2020. dec. 22. 11:39
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Igen, este mentem haza melobol, epp hogy a kocsitol elleptem es valaki odajott es kerte, hogy adjam at az értékeimet. Kinyitottam a csomagtartót, elovettem a kerekkulcsot (nekem olyan hosszabb van, az a hidraulikus) es mondtam neki h en benne vagyok ha ő is :))) elszaladt, pedig ferfi volt en pedig alig ötven kilós nő :) otthon meséltem a paromnak, azota mindig lejon elèm ha keson erek haza.
2020. dec. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Hú ez nagyon kemény.

Lehet, hogy egy ilyen váratlan támadás esetén lebénulnék az ilyedségtől és csak néznék mint egy rakás szerencsétlen.

Jó, hogy a kutyád megvédett.

Szerencsére nem szúrta meg az állatot.

Így a kanapén ülve az jutott eszembe, hogy nagyon kretén volt a támadó.Egy kutyásra támad? Én kedvelem a kutyákat,de nem megyek idegen kutya közelébe.Egyszer egy hosszú esernyő volt nálam, nagyon siettem.Persze, hogy lónáltam a karom.A kutyás gazdára nem is figyeltem mert késésben voltam.A kutya hirtelen felém ugrott.Még jó, hogy a póráz megfogta.Szóval fenyegetőnek talált.

Talán szerezz egy gázsprét.Vagy jobb híján valami wc illatosító is megteszi.És fújd a szeme közé.

2020. dec. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha lett volna nála kes vagy valami akkor biztos nem fenyegetem vissza, hanem odaadnam azt a kemeny 2000ftot amit hordok magammal... elozo voltam:D
2020. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jha, nálam akkor nem volt kp, csak a telefonom meg zsepi meg ilyesmik. Szóval ha akartam volna sem tudtam volna neki pénzt adni. :D


Szerintem a kutya miatt is mázlim volt, meg azért is mert nem ijedtem meg akkor (csak utána) és határozott voltam. Nem hiszem, hogy belekalkulálta az ellenállást is, szerintem arra számított, hogy odaadok neki mindent és utána elszalad, de a "beszélgetéssel" elment egy kis idő, plusz amikor agresszívebben közelebb jött hadonászni, akkor a kutya ráment.

Megszúrni sem tudta volna szerencsére, mert a késes kezével hadonászott, a kutya meg arra ment rá.

2020. dec. 22. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!