Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha az utcán leköpnek, az már...

Ha az utcán leköpnek, az már testi sértésnek számít, feljelenthető?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 22. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Biztos hogy nem.
2022. ápr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Garázdaság
2022. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem feljelenteni kell hanem szájon vágni.
2022. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as: bármennyire is érzem úgy, hogy megérdemli (főleg mert kiváltó ok sem nagyon volt), tartok tőle, hogy átlagos testalkatú és átlag alatti magasságú nőként bármi fizikai erőszakot is alkalmazhatnék egy akár átlagos testalkatú, akár átlagosnál testesebb férfival szemben. Hisz gyakorlatilag egy átlagos férfi is a testsúlyom majdnem kétszerese és magassága is minimum egy fejjel nagyobb.
2022. ápr. 22. 10:50
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Bűncselekmény, csak persze a bizonyítása kérdéses, vannak-e tanúk, stb.



"Jó, ha tudjuk, hogy a jog nem csupán a szóbeli gyalázkodást, hanem a kisebb fokú tettlegességet is becsületsértésnek minősíti. Ha tehát valaki nyilvánosan felpofoz, leköp stb. valakit, az tettleges becsületsértésnek minősül, amely szintén bűncselekmény. "


[link]

2022. ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5-ös: köszi :)

Egyébként az eset pár hónapja történt, nyilván tudom, hogy már semmit se tehetek, de azóta is rágódok rajta, hogy ez egyáltalán jogilag megengedett-e, vagy épp milyen jogszabályba ütközik, milyen címszó alá.

Bárhol meséltem el, mindig azt a reakciót kaptam, hogy más férfiak az utcán kellett volna kiálljanak értem, vagy tökön kellett volna rúgjam az illetőt. Sajnos azonban ahogy írtad: tanukra lett volna szükség, viszont aki leköpött, valószínűleg tudhatta ezt, mert olyan környéken történt ahol nem járt szinte senki.

2022. ápr. 22. 11:25
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

"vagy tökön kellett volna rúgjam az illetőt"

Na az jó lett volna, többet ért volna mindennél.

2022. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
7: hacsak össze nem veri miatta, az ilyen figuráktól kitelik
2022. ápr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tettleges becsületes a neve.

Nem testi sértés, nem is garázdaság.


De bizonyítani ha nincs kamera.... Kizárt.

2022. ápr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jav: *Tettleges becsületsértés


Autocorrect..

2022. ápr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!