Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenkor milyen büntetésre...

Ilyenkor milyen büntetésre számíthat az ember?

Figyelt kérdés

Áruszállítással foglalkozó cégnél dolgozok, furgonokkal terítünk árut.

Tegnap az egyik munkatársam szabálytalanul parkolt, és odamentek hozzá a közteresek egy rendőrrel, hogy megbüntessék.

Állítólag mondta nekik, hogy őt nem érdekli, írjanak a csekkre amennyit akarnak, úgysem ő fizeti, csak igyekezzenek mert nem ér rá.

Erre persze elkezdték húzni az időt, ő meg begurult, beült az autóba, és elhajtott még mielőtt befejezték volna az intézkedést.

A rendőr rögtön rádiózott, és pár kilométerrel arrébb meg is találta egy másik járőrpáros (rakta le a következő címét)

Ezt a főnököm elmondásából tudom, és ez a munkatársam azóta nem jött dolgozni, de a főnök azt mondta, hogy ő ennyit mond, azt majd tőle kérdezzük meg, ha elmondja mi volt/lesz elmondja ha nem nem.


Úgy tudom az iratait is ott hagyta, amiket előtte átadott a rendőrnek.


Nem az volt a célja, hogy elszökjön, vagy elmeneküljön, csak haladni akart a címeivel.

Ilyennek ismerem én is, idegbeteg lesz ha feltartják valahol, és nem tud menni, biztos vagyok benne, hogy teljesen elborult az agya ott, és azért csinálta.


Kérdés, hogy ilyenkor mi miatt és mennyire fogják büntetni?



2022. máj. 12. 21:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentik, aztán majd az igrend eldönti. Mivel otthagyta a rendőröket, elég vastagon fog fogni az a bizonyos toll. Pár tízezer forinttól százezres bírságig bármi előfordulhat.

De kollégád most járkálhat a rendőrségre, bíróságra.


Annyira mégsem érte meg, így már látod.


Tudom, hogy sz%r lehetett neki, én is voltam futár, sőt még 2 balesetben is volt részem sajnos (1x vétlen, 1x okozó voltam), de sose fordult meg a fejemben, hogy elhajtsak. Szépen elintéztem mindent. Ha valaki hívott hogy mikorra vagyok várható, annyit mondtam neki, hogy negyed\fél órát kések.


A rendőri intézkedés helyszíni bírság kiszabásával együtt sem tart tovább 5-10 percnél.

1-2 cím csúszott volna.. de így most... Szépen megcsinálta. Grat.

2022. máj. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!