Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztollyal történő "lövöld...

Gázpisztollyal történő "lövöldözés" után milyen büntetésre számíthat az ember?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm történetét osztanám meg, már megszületett az ítélet is, de azt direkt nem akarom leírni, mert furcsálom, hogy mit kapott érte.

(a válaszok után később megírom)


Autóval egy szóváltást követően a másik fél kiszállt, odalépett az autójához, és arcon ütötte őt.

Erre ő kivette a kesztyűtartóból a gázpisztolyt, és közvetlen közelről arcon lőtte vele a támadóját.

Az ettől meghátrált, ő kiszállt az autóból, és közvetlen közelről kilőtte rá az egész tárat, majd távozott a helyszínről.



2021. nov. 24. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Semmilyenre. Ez jogos önvédelem.
2021. nov. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat: fontos részlet hogy nem volt engedélye, a gázriasztó fegyver pedig nem tartható autóban sem így.
2021. nov. 24. 21:46
 3/9 anonim válasza:
97%
Nekem volt egy gázpisztolyos balhém. 2 év felfüggesztettet kaptam. De azóta megint van erkölcsim, semmi nyoma.
2021. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagyok szakember, de szerintem csak addig volt önvédelem amíg a támadó meg nem hátrált, onnét már garázdaság vagy önbíráskodás, azt nem tudom. Nem lepődnék meg némi letöltendőn sem, de felfüggesztettet biztos kapott.
2021. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

1. Volt rá engedélye?

2. Egyet lőtt, a támadó meghátrált. Utána ok nélkül lőtte rá az egész tárat.


Kettes pont miatt túllépte a jogos védelmet.

2021. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Ja plusz még mert elhagyta a helyszínt....
2021. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

A viselési engedély hiánya miatt jár valszeg neki némi bünti.

A többi attól függ, hogy megállt e a jogos önvédelem. Ha a kocsiban ülve lőtte volna rá az egész tárat, lehet más lenne mint úgy, hogy kiszállt hozzá.


Az egy vicc amúgy, hogy viselési engedéllyel a kocsiban nem tarthatom, de a testemhez rögzítve igen. Nekem is a kesztyűtartóban van, de még nem kellett használni. Ha sor kerülne rá, azt mondanám, hogy nálam volt.

2021. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Az első lövés még talán elmehetne önvédelemnek, de vizsgálni fogja a bíróság az "eset összes körülményeit" (ld. ki lépett fel támadólag, megpróbálta-e elkerülni a támadást, az ütés után lépett vissza a kocsijához a fegyverért és "bosszúból" lőtt rá, vagy folyamatosan közvetlen veszélyben volt stb.).

Az hogy utána ráürítette a tárat és még el is ment a helyszínről meg attól függ:

- ha nem keletkezett sérülése a sértettnek akkor garázdaság;

- ha keletkezett sérülése akkor testi sértés;

+ engedély nélküli fegyvertartás;

+ ha a sértett jól láthatóan segítségre szorult volna és otthagyta a helyszínt - ha más súlyosabb bűncselekmény nem valósult meg - akkor azért is felelősségre vonható.

2021. nov. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
48%

Ismerve a rendszert.


- garázdaság

- engedély nélküli fegyverviselés

- könnyű testi sértés


Valami KRESZ dologgal felütve.


Felfüggesztve 3 év.

2021. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!