Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az bűncselekmény, vagy szabály...

Az bűncselekmény, vagy szabálysértés-e ha valaki hivatalos személyt követ?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt tanúkénti kihallgatáson voltam, majd a végén a nyomozó azt mondta, (persze ezt nem jegyzőkönyvezte le, nem is ahhoz az ügyhöz tartozik), szal azt mondta, hogy én a 26 éves kolléganőjét (akinél az az ügyem volt, a sorozatlopás, amiben letartóztatásban voltam, ő volt az ügy vizsgálója), hogy én azt a nyomozónőt követem. Mondtam neki, hogy nem követem csak véletlen azzal a villamossal mentem többször.


Én a btk.-ban és a 2012.II.évi szabálysértési tv-ben néztem, nincs olyan bűncselekmény és szabálysértés, hogy hivatalos személy követés. Interneten nézegettem és egyetlen egy olyan cikket sem találtam ahol egy ember követne rendőrt. Olyat sokat kiadott a google, hogy rendőrök követtek embert, de hogy ember követett volna rendőrt olyat nem találtam.


Azonban a nyomozó ilyenekkel vádolt, amit fent leírtam. Ha már kimondta, hogy -állítása szerint- követem a kolléganőjét, akkor valamit akarnak, valamit rám akarnak sózni.


Az érdekelne engem, hogy JOGSÉRTÉS e az, ha valaki tényleg követne egy rendőrt?


Mert, ha nem ütközik jogsértésbe, akkor nem tudnak elővenni érte, de mivel én nem is követem valójában az előbb leírt nyomozónőt, így ha jogsértés lenne is nyugodt vagyok, merthogy én nem követem.


És most én tisztára akarom mosni magam, mielőtt még elhíresztelnék rólam az összes rendőrnek ezt a tévhitet. Azt akarom, hogy higyjék el hogy NEM követem a rendőrnőt.



2022. máj. 18. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Pedig benne van a Btk-ban Levigyula. Nem olvastad el figyelmesen. Tessék, be is másolom neked szépen:


"Zaklatás

222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve MINDENNAPI ÉLETVITELÉBE ÖNKÉNYESEN BEAVATKOZZON, ŐT RENDSZERESEN, VAGY TARTÓSAN HÁBORGATJA, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


A hivatalos személlyel teszed, az is le van írva feketén fehéren, a minősített esetben:


"(3) * Aki a zaklatást


d) HIVATALOS SZEMÉLY SÉRELMÉRE, HIVATALI TEVÉKENYSÉGÉVEL ÖSSZE NEM EGYEZTETHETŐ HELYEN ÉS IDŐBEN

követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig(...)terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."



Tehát: ha a rendőr észrevesz téged, akkor elég annyit rád mondania, hogy a mindennapi életébe te önkényesen beleavatkozol (miattad másfelé megy, miattad zavarba jön, miattad máshogy viselkedik), esetleg háborgatásnak veszi azt, hogy te loholsz utána, mint egy kutya.

Szóval magad alatt vágod a fát, Levikém.

2022. máj. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Akkor is mész a börtönbe levike.
2022. máj. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

És azt hogy lehet bizonyítani, ha én tényleg véletlenűl utazok többször azzal a villamossal, hogy véletlen, amúgyis azzal szoktam menni és független a nyomozónőtől, vagy a nyomozónő érzi csak úgy, hogy az "követés"?


Elég nehéz ezt bebizonyítani, hogy ez zaklatás lenne.

2022. máj. 18. 21:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Szóval elég, ha csak mi tudjuk, hogy követed őket ;)
2022. máj. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!