Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit jelent, ha átkerül az ügy...

Mit jelent, ha átkerül az ügy egyik előadótól a másikhoz?

Figyelt kérdés

Sértett vagyok, és eddig mindig kaptam válasz emailt, amikor új dokumentumot adtam le az ügyemmel kapcsolatban az előadónak. Most a héten egyikre sem kaptam választ, így bementem érdeklődni. Mint kiderült, átkerült egy magasabb rendfokozatú előadóhoz. Nekem viszont senki nem szólt. Ez jelent valamit az ügyre nézve? Egyik előadóval sem tudtam beszélni, mivel nincsenek bent.

Előre is köszönöm, ha valaki tudja a választ!


Illetve azt is szeretném megtudni, hogy az ügyészség meddig fogadja ez anyagomat a nyári szünet előtt?



2022. máj. 27. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Neked semmi, azt jelenti, hogy kikerült az eddig eljáró hatásköréből egy másikéba. Az ügyed megy tovább, csak más vizsgálja.


Pl. egy bűncselekmény miatt először a helyi kis kapitányság jár el, de mivel kiderül feljelentés után hogy az ügy bonyolultabb, vagy nagyobb szakértelmet igényel, esetleg több erő összevonása is szükséges, akár megyei főkapitánysági szintre is atkuldhetik, ahol több mindent tudnak vele kezdeni, vagy nagyobb jogosultsága van 1-1 dologban.


"ügyészség meddig fogadja ez anyagomat a nyári szünet előtt?"


Passz

2022. máj. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy másik előadóhoz került az ügyed, annak ezer oka lehet, de azok nem veled kapcsolatosak. Pl. akinél először volt az ügyed az túlterhelt, nem győzi az ügyeit, a másik meg hamarabb neki tudna állni foglalkozni vele. Az is lehet, hogy közben rájöttek, hogy ez egy olyan bonyolult ügy, hogy jobb tapasztaltabb kollégára bízni. Vagy az első előadó nemsokára hosszabb időre szabira megy, és amibe még nem ásta bele magát nagyon, azt inkább másra osztják, ne álljon még annyi ideig az ügyed.
2022. máj. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Millió oka van, amiért átkerül. Nálunk pl apu balesetét hivatalból vizsgálták (kórházban történt) a városi rkap-on, másnap meghalt, ezért átkerült a megyeire.
2022. máj. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. máj. 27. 11:19
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Hogy átkerült.
2022. máj. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a jelenlegi zaklatási ügyemben már 3 előadó volt, az 1-2. kilépett az állományból a nyomozás alatt... nagy a fluktuáció a rendőrségen is.

Lehet olyan, hogy áthelyezik a nyomozót más területre, stb.


Egy másik zaklatási ügyben egyik kapitányság áthelyezte másikhoz az ügyet illetékesség miatt.

De mondjuk az ilyen már a nyomozás megkezdése előtt megtörténik.

2022. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!