Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Továbbra is megvennétek...

Továbbra is megvennétek kedvenc előadótok lemezét ha kiderülne róla, hogy olyan mint Milli Vanilli?

Figyelt kérdés

Azoknak akik nem ismerik a Milli Vanilli-botrányt:

A '80-as évek végén volt egy sikeres pop duó, két férfiből állt akik egy sajtókonferencián belül bevallották, hogy nem ők énekeltek debütáló albumukon illetve a Grammy díjátadós fellépésükön is két ismeretlen énekes hangjára tátogtak.


Szóval így kicsalták az emberektől a pénzt ami a lemezkiadót illeti.


Szóval a kérdés az, hogy továbbra is hallgatnátok-e/megvennétek a lemezét a kedvenc előadótoknak ha vmi hasonló kiderülne róla? Mit gondoltok azokról akik továbbra is hallgatnák őket/megvennék a lemezüket?


Én azt gondolom, hogy az ember nem tökéletes hanem képmutató, de meghallgatnám itt mások véleményét is.


2021. ápr. 5. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem ma már teljesen más a zenefogyasztás mint akkor, úgyhogy kicsit nehéz összehasonlítani.

Talán alsós voltam amikor utoljára kaptam CD-t (most 23 vagyok). Youtubeon és Spotifyon hallgatok zenét csak, nincs is olyan eszközöm, amivel le tudnék játszani egy Cd-t, és ahogy észrevettem a legtöbb korombeli így van ezzel.

Szóval maradjunk a hallgatásnál.

Én elsődlegesen azért hallgatok zenét, mert élvezem, mond valamit a zene, nem pedig azért mert támogatni szeretném az előadót - persze a streameléssel támogatom is, folyik ebből bevételük. Az hogy kiderülne hogy nem ők énekelték, maga a zene értékéből nem venne el számomra, mert még mindig ugyanúgy szeretném azt a zenét, szóval ugyanúgy hallgatnám. Ilyenkor az igazi énekesek remélhetőleg rendesen kapnak jutalékot.


Viszont valószínűleg koncertjükre nem mennék el - hacsak valami élő műsorban be nem tudják bizonyítani hogy bizony elő tudják élvezhetően adni az ismertebb "saját" dalaikat. Én úgy vagyok a koncertettel, hogy nem zavar ha nem tökéletes, ha belelihegnek a mikrofonba, ha elcsúszik egy egy hang, vagy kicsit változtatnak rajta, mert attól érződik hogy igazi. De azért élvezhetőnek kell lennie mindenképpen.


amúgy érdekes storynak tűnik, ennek utána fogok olvasni

2021. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Én sosem értettem eddig se mitől volt ez akkora "csalás". Oké nem ők énekeltek - de attól még a zene az ott volt, most nem mindegy kinek a képe van a borítón, ha amúgy a zene az jó amit a nevük alatt eladnak? Szerintem nem sokkal rosszabb ez mint mikor valaki playbackel vagy rommá van autontune-olva a hangja, hiszen végül is ott se az eredeti énekest hallod, hanem vagy felvételt vagy géppel javított hangot. Oké, a Grammyt én is visszavettem volna tőlük, de nagyon felfújt dolognak éreztem a felháborodást a Milli Vanilli körül. Nem ők voltak az egyetlen ilyen, és attól még szórakoztató volt a produktum ami a nevük alatt futott, függetlenül attól hogy Farian más énekesekkel vokáloztatta fel a zenét és nem Morvannel meg Pilatussal.

Szóval én pl. a Milli Vanillit mai napig szeretem, ha úgy lenne igen, megvenném a lemezüket - csak már nincs nekik olyan. Amúgy szerintem manapság már semmi hírértéke nem lenne ennek amúgy se, annyira lealjasult a zeneipar.

2021. ápr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2

Ha rommá lenne autotune-olva a hangjuk vagy saját hangra playbackelnének még mindig több közük lenne hozzá mintha mások énekelnének. Az a véleményem, hogy szerintem sokan vannak még ezzel úgy mint te de ez akkor is átverés/pénzlehúzás volt, semmiképpen sem szeretnék közelebbi kapcsolatba kerülni azokkal akik ebben érintettek voltak. Ki tudja hány ilyen népszerű énekes volt még vagy van most is... pl Jennifer Lopez is belekeveredett egy ilyen dologba de mint ahogy írtad az utolsó mondatodban, ennek nincs már hírértéke.

2021. ápr. 6. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!