Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kaphatnak ezért sittet?

Kaphatnak ezért sittet?

Figyelt kérdés
Egyik volt osztálytársam most jött ki a börtönből. Mindig rosszban voltunk, már akkor is kötekedett mindenkivel, ezért kerültem mindig is a társaságát. De mikor találkoztam vele nem tudtam elkerülni, mert pont szembe jött velem, ezért gondoltam illemből köszönök neki. Köszönt is vissza , úgy , hogy mikor nyújtottam ki a kezem pofon vágott elég erősen és azt kérdezte ütős vagyok e. Utána kitalált dolgokat hogy belém tudjon kötni, azt mondta azért kaptam mert belekötöttem az öccsébe, ami nyilván nem igaz. Tiszta részeg volt amúgy, a sörösüveget és a fejemen akarta összetörni. Akkor még megvédtem magam szerencsére, mikor nekem akart jönni megbotlott, akkor ellöktem, és elfutottam, de már akkor ordibált hogy meghalok ezért meg ilyenek. Eltelt azóta kb 2 hónap. Elmentem az egyik helyre iszogatni a barátokkal, majd mikor mentünk volna át a másik helyre találkoztunk velük, voltak kb 7-en. Akkor egyből odajött hozzám és fenyegetni kezdett, majd nekem is jött, próbáltuk egymást védeni de nem ment. Haver próbált vele értelmesen beszélni, erre meg leütötte. Majd akkor a többi haverja is nekünk támadt, engem is leütöttek, többiek szerencsére megúszták kisebb sérülésekkel, utána elfutottak. Feljelentés megtörtént, ki is hallgattak, könnyű testi sértést kaptak csak meg garázdaságot. Visszakerülhet a börtönbe? Nem érzem magam így biztonságban a városban

2022. máj. 27. 20:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
49%

#9-nek:


Ez kockázatosabb megoldás.


Miért volt nála bicska?


Ha azt mondja hogy azért mert számított a támadásra, az már eleve nem lehet jogos önvédelem, mivel előre megfontolt cselekmény.


Mi van, ha rosszul találja el és meghal?


Vagy ha az emberke sem tegnap kezdte, és elveszi a kést?


Túl sok a kockázati tényező.


Alaposan átgondolva hazudjon olyasmit, aminek a lényege hogy a verés mellett, szintén fizikai erőszakot alkalmazva elvett tőle valamit. Lehetőleg pénzt. Annak nincs "szaga".


Az rablás, amit a bírók nagyon utálnak. Egy visszaesőnek simán odabaxxák a 8-10 évet is.

2022. máj. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%

10-11

Hát,max ami nagyon megéri,az a könnygáz.

Igaz,hogy jogilag jól belemagyarázzák.

De mondjuk egy bicska a szebben "tartaléktén" jól eshet,mert attól még hogy xy sittes,attól még reflexból jól oda lehet kapni.

Nyilván aki nem bunyózott az nem jackie chan,de nem játszunk már full nyomit :D

Nyilván ha bunyó közben ledekáznak a földre,akkor jogi életben magatehetlen vagy,vagyis ha földön rúgdosnak nyugodtan előkapod és csá :D

2022. máj. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
12, nemár az legyen a "full nyomi" aki eddig biztonságban élte le az életét és nem azzal kellett érvényesítenie az igazát, hogy megver másokat...
2022. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
23%
Ne félj a sittől 6 év 9 hónapot űltem. Ki lehet bírni, ezek nem börtönök, hanem kollégiumok, amik itthon vannak.
2022. máj. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
49%

13

Látom nem érted mi írok,vagy én fogalmazok rosszul.

Vagyis van egy személy,aki zaklatja a kérdező,oké..

És elmúlt időben belékötött,leütötte meg stb.

Mi a megoldás?

A)Mint értelmes okos ember,bíróságra járkálni stb stb...

B)sarkadra állni,és mint székely módra megpuffolni a ilyet,hogy máskor 2-szer meg gondolja hogy mit csinál.

Nem kell itten játszani a szép okos fiút,ha egyszer valaki zavaró tényező akkor jól leosztani.

2022. máj. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

15, értem amit mondasz

Csak vannak olyan emberke, nem is kevesen, akik nem tudnak verekedni.

Ha eg yilyen ember odamegy egy sittes verekedős alakhoz, hogy jól leüsse, akkor abból annyi lesz, hogy jól elverik és ki is röhögik.


Persze, elkezdhet küzdősportot tanulni, hogy meg tudja védeni magát, de annak is kell vagy 2 év mire érdemi ltászatja lesz.

2022. máj. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
49%

16

Nyilván nem az mondom (vagyis nem arra gondoltam),hogy most menjen 1 vs 1 és ütse le,vagy bármi más,hanem arra hogy ha netán úgy alakulna hogy nincs más kiút..

Először kérdező ha van rá pénzed,engeriád,meg persze egészséged is úgy jó ahogy van,akkor menjél kondizni,vagy vegyél gázpisztolyt.

2022. máj. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
49%

#14-nek:


Valami eredetibbel állj elő.


És ne plagizálj.

2022. máj. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
30%

#18 DK nak

#14 vagyok. Micsoda? Nem értem mit akarsz mondani.

2022. máj. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
30%

Privátban már megírtam, gondolom olvastad.


De inkább hagyjuk a kérdést, és felejtsük el a hozzászólásod, jó?

2022. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!