Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha elküldöm a rendőrségre a...

Ha elküldöm a rendőrségre a büntetést, kifizetik?

Figyelt kérdés

Még 2022 márciusban történt, hogy a jàrásbíróság hozott egy vègzést, hogy a büntetőügyem miatt meg kell jelennem a Budapest Mosonyi u.9.alatti hivatali helyen 13 órára. Én vtam is ott, de amúgy én Debrecenbe lakok és vonattal mentem a 8.34-es sebessel. Vonatra meg Debrecenbe a Dkv járatokra mindig fizetek. Vonatra vonatjegyet, Dkv járataira bérletem van. Vonatra mindig fizetek mert a vasutat szeretem.


Lényeg, hogy Budapesten nem vettem jegyet, a buszra és akkor ott felírt az ellenőr, és most jött a Bkk, Bkv tól, hogy 16.000 ft + viteldíjat ki kell fizetni 8 napon belűl.


Mivel tudtam, hogy az este a Budapest nyugati pályaudvarról Debrecenbe induló 20.28-as sebesvonaton ismerős mozdonyvezető lesz, hisz azt a vonatot Debreceni mozdonyvezető viszi így megvártam azt a vonatot és a mozdonyba utaztam, ismerős volt a mozdonyvezető. Az egy órábival későbbit Püspökladányiak viszik a 21.28-ast, a 22.28-ast is Debreceniek.


A mozdonyvezető ismerősömnek nem mondtam, hogy rendőrségi ügy miatt vtam Pesten, mert szégyelltem volna, hsnem azt mondtam, h ismerősnél vtam.


A lényeg, hogy szerintem a Debreceni Rendőrkapitányság áll a háttérben, szok kérték meg a bíróságot, hogy küldjön fel pestre, mert valami lemaradt a poffice ügyből.


Ha ezt a bkk,bkv fizetési felszólítást elküldöm a Debrecdni Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztályára, kifizetik helyettem?


Mert, hogy a papíron az van a bírósági papíron, hogy az érintett költségtérítést kérhet.



2022. máj. 30. 20:18
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
74%
Igen, küld! Nekem így volt
2022. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem levike,nem leszel fizetett rabló.
2022. máj. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
#1 Köszi a gyors választ ment a zöld kéz.🙂
2022. máj. 30. 20:24
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Levi ha a bírósági papíron az van,hogy kérhetsz költségtérítést akkor náluk kell benyújtani a számlát nem a rendőröknek.
2022. máj. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
a költségétérítés 1 jegyre vonatkozik, nem egy büntetésre :DDD
2022. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Ez a Levike egy fogyatékos egyébként?
2022. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
96%
Levike lecsuknak.
2022. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Beteg vagyok. A tipusos autista vagyok.


A poffice ügybe készült elmeorvosimoból:


-A gyanúsított A tipusos autizmusban szenved, személyiségzavar

állapítható meg.


-A gyanúsított nem szenved és a cselekmények elkövetésekkor sem

szenvedett kórós elmeállapotban, a cselekmények elkövetését felismerte.


-A gyanúsítottnál kóros elmeállapot nem áll fent, nem szüksèges

kényszergyógykezelése.


-A gyanúsított az alapvető dolgokkal tisztában van, azonban a magasabb

rendű etikai normákat nem ismeri fel.


-Nem áll fent a gyanúsított elmebeteg színlelése.


-Nem kell tartani attól, hogy a gyanúsított a jövöben nagyobb súlyú

erőszakos vagy közveszélyt okozó bűncselekmènyt fog elkövetni, azonban

a mentális betegsége a hasonló kisebb súlyú lopásokat elősegítheti.


-Ezen ügyben bírösági tárgyaláson nem kívánink részt venni.

2022. máj. 30. 20:56
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Levike, ezt beszoptad. Ha vettél volna annyi jegyet a BKK-ra, amennyi kell, akkor azt kifizették volna, de te nem vettél, és így büntit kell fizetned. A büntit nem fizeti ki helyetted a rendőrség, bíróság, mert nem ők tehetnek róla, hogy hülye vagy, így miért is kéne nekik átvállalni a büntetésed. Szóval vagy kifizeted, vagy nem, és akkor egyre több lesz, és ezért is indul majd ellened eljárás.

Levike...

2022. máj. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell tartani attól, hogy a gyanúsított a jövöben nagyobb súlyú erőszakos vagy közveszélyt okozó bűncselekmènyt fog elkövetni"


Az elmeorvos szakértő nem hallott még a konditermes rablásodról?

Szerintem küldd el neki is a jegyzőkönyvedet arról az esetről.

2022. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!