Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki bemegy a rendőrségre...

Ha valaki bemegy a rendőrségre egy kitalált sztorival, hogy szabálysértést vagy bűncselekményt követett el, de nem tudják rábizonyítani, fog kapni büntetést?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fog. A hatóság félrevezetésen nem játék, azt büntetik. Nem lehet poénkodni a rendőrséggel, legalábbis nem ingyen. Szabálysértési eljárást fognak indítani és valószínűleg hosszú és igen megterhelő procedúra után példás büntetést szabnak ki, hogy elrettentsék a többieket az ilyenféle poénkodástól. Mert a bíróság sem vevő az ilyen viccekre, van elég munkájuk, beidegesednek ha valaki feleslegesen ugráltatja őket vagy a zsarukat.
2013. aug. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy érzed, hogy nincs elég dolga a rendőröknek?
2013. aug. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jogász, de szerintem tuti kap valamit. Amit te írsz az lényegében a beismerő vallomás. Ha ilyet tesz valaki azzal elismer egy bűncselekményt. Ha bizonyítják akkor a bűncselekményért felel, ha nem akkor szerintem is hivatalos személy félrevezetése.

Más kérdés ha "jóhiszeműen" azt hitted, hogy elkövettél valamit, de kiderül, hogy mégsem. Akkor szerintem nem kapsz semmit.

De még egyszer, nem vagyok jogász...

2013. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Józsi21 ***** válasza:
100%

A hatóság félrevezetése nem szabálysértés hanem büncselekmény!

237.§. Aki hatóságnál büntetőeljárás alapjául szolgáló olyan bejelentést tesz, amelyről tudja, hogy valótlan vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

2013. aug. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
ezek nem a jáccótársai a rendes embereknek. nem is értelek, én pl. találtam egy hullát a Dunán, eszembe se jutott, hogy bejelentsem.
2013. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!