Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csendháborítás miatti feljelen...

Csendháborítás miatti feljelentés utólag?

Figyelt kérdés

A helyszín egy udvar, ahol két-háromszintes, régi társasházak vannak. Tőlünk kb. 50-60 méterre az egyik lakásban történt az eset. Rendszeres, hogy egész (pénteken és szombaton) éjjel megy a buli nagyjából hajnali négyig, brutálisan hangos zenével (aludni csukott ablaknál is képtelenség mellette), ordibálással. A rendőrök általában jönni szoktak ezeken az éjjeleken a szomszédok bejelentésére, ma éjjel sem volt ez másként, egyszer biztosan voltak, a második bejelentés megtörtént, az eredményt nem tudom. Ma éjjel szerencsémre a buli kezdete előtt, kb. tízkor elaludtam, háromnegyed kettőkor viszont így is felkeltem rá. Miután az alvást négyórási kelésem miatt abszolút elengedtem, először fél háromkor, majd háromkor csináltam egy-egy videót. Látszani nem igazán látszik semmi (néhány égő lámpa az épületben, de a távolság jól kivehető (~50m)), hallani viszont tisztán lehet a zene mellett az ordibálást (éneklés). A felvétel alapján egyértelműen megállapítható, hogy az éjszaka megengedett 30-40dB legalább duplája volt tapasztalható, illetve a rendőrök tudnak is az esetről, hiszen az utóbbi időben többször is voltak már a helyszínen.

Milyen lehetőségek vannak az utólagos feljelentésre, hol kell bejelenteni stb.? A fentiek ismeretében van esély bármilyen pozitív változásra (megbírságolják őket stb.), vagy inkább hagyjam az egészet?



2022. jún. 4. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Tettenérés nélkül semmit nem tudsz bizonyítani...
2022. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fsms ***** válasza:
100%

Sajnos a bizonyíthatóság a nehéz. Utólag esélytelen.

Felvétel manipulálható, etc. Ha van rendőri intézkedésről jegyzőkönyv az segíthet.

2022. jún. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Több lakó dobjon össze pénzt egy ügyvédnél birtokvédelmi eljárásra, majd a megnyert perrel, ha még lesz kedve a pereputtynak bulizni, mehetnek a további feljelentések, ha továbbra is csinálják a hepajt.

Ilyenkor már rabosítják őket, meg elég húzós bírságok vannak.

Lényeg a jó sok bejelentés, jegyzőkönyvvel.

2022. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jún. 4. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!