Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha kiskorú személyt átvert...

Ha kiskorú személyt átvert (pénzileg) egy felnőtt, azt lehet jelenteni a rendőrségen?

Figyelt kérdés
Nem szeretném a storyt leírni, remélem érthető a kérdés, örülnék ha tudnátok tanácsokat adni, vagy hogy lenne-e értelme ennek. Aki ért ehhez vagy hasonló témához (de komolyan) annak leírnám a történetet hogy hátha abból több mindent ki tud venni. Fontos lenne mert hiába mondják hogy felejtsem el nem tudom és úgy érzem lassan már bekattanok. Köszi előre is.
2010. szept. 20. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen. Bűncselekmény sértettje bárki lehet, természetesen kiskorú is. A kiskorú nem büntethető, biztos ezzel kevered, de ez nem jelenti azt, hogy ellene bármilyen bűncselekményt el lehetne követni.
2010. szept. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem teljesen értem...Én vagyok a kiskorú és engem vertek át, vagyis ha ezt jelenteni akarom a rendőrségen akkor tesznek is valamit vagy mint általában az ilyen 'lényegtelen' dolgokkal nem is foglalkoznak?
2010. szept. 20. 15:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy tudod-e bizonyítani. Hogy vert át, anyagilag?
2010. szept. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt hittem, hogy egy nagykorú akar feljelenteni egy kiskorút ért sérelmet. Ha kiskorúként besétálsz a rendőrségre, számolj azzal, hogy nem vesznek komolyan, már a portától elzavarnak. Egyáltalán mindenkit megpróbálnak lebeszélni a feljelentésről (ezt gyakorlatban tapasztaltam, meg itt is megírták), hogy kevesebb legyen a dolguk. Ennek ellenére, ha hihetőnek tűnik a történeted, és sikerül elég meggyőzőnek lenned, felvehetik a bejelentésedet jegyzőkönyvbe, és nyomozást indíthatnak. De azt hiszem, célszerűbb lenne egy nagykorúval együtt menni, akit azért nem tudnak olyan egyszerűen elzavarni.
2010. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sajnos az a baj hogy rendesen nem tudom bizonyítani vagyis pontos bizonyítékom nincs. De van hogy is mondjam..ilyen "utalások" hogy tényleg átvert (sms).

Nála dolgoztam, de nem fizetett ki aztán lelépett ő meg azt hiszi hogy követelem a pénzt pedig csak nagyon szükségem lett volna rá ezért 'hívogattam', ami kb 4-5× fordult elő és kb havonta vagy 3 hetente volt mert semmi nem történt.

2010. szept. 20. 16:56
 6/12 bumbi02 ***** válasza:

Sajnos az a baj hogy rendesen nem tudom bizonyítani vagyis pontos bizonyítékom nincs. De van hogy is mondjam..ilyen "utalások" hogy tényleg átvert (sms).

Nála dolgoztam, de nem fizetett ki aztán lelépett ő meg azt hiszi hogy követelem a pénzt pedig csak nagyon szükségem lett volna rá ezért 'hívogattam', ami kb 4-5× fordult elő és kb havonta vagy 3 hetente volt mert semmi nem történt.


nála dolgoztál.. kötöttetek szerzödést?mert ha nem, akkor el se indulj a feljelentésért..

2010. szept. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nah erre voltam kíváncsi, akkor el is felejthetem....
2010. szept. 20. 18:44
 8/12 bumbi02 ***** válasza:
ez legyen az első amit teszel ha valakinél dolgozol irjatok egy szerződést, ami tartalmaz alapinfokat, mennyiért dolgozol (teljesitmény, vagy órabér) illetve meddig dolgozol, hogyha még csak 15 vagy akkor szülöi beleegyezés is szükséges, nemtudom mekkora összegtől estél el, és mennyi idődet fecérelted az egészbe, de ezt hivják tanulópénznek.. maximum amit tehetsz hogy apáddal megkeresed, és probáltok rá hatni, hátha egy felnőttnek már nem mondja azt csuklóból h hagyjál békén... (nem eröszakról beszélek, csak egy felnőttel azé mégis másabb a helyzet..)
2010. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen sajnos az a gond hogy telefont nem veszi fel vagy direkt ki van kapcsolva, elköltözött és senkinek nem mondta meg hova..így meg aztán nehéz.
2010. szept. 20. 19:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Először azt akartam írni, hogy húzz maszkot és verd ki a kis gciből ami kell neked. De látom elköltözött, úgyhogy balfa/*sz vagy!!

Ez volt a tanulópénz, a rendőrök nem fognak bal/*faszokkal foglalkozni. Egyáltalán a nevét tudod???

2010. szept. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!