Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha nem vallja be, nem teszik...

Ha nem vallja be, nem teszik előzetbe, hanem hazajöhetett volna?

Figyelt kérdés
Péntek este buliztunk a haverokkal, utcai jókedv, majd a semmiből két rendőr megjött, hogy haveromat bűncselekmény gyanúja miatt elő kell állítani. A szitu, hogy azért gyanúsították meg haverom, mert fel volt törve négy kocsi, egy üzlet külső kamerája felvette, hogy a környéken járt, de hogy ő törte fel, arról nincs felvétel. A rendőrök tehat nem foghattak rá semmi gépkocsifeltörést, csak azért gyanúsították meg, mert egy kamera látta, hogy a közelben van, valamint fk-s kent már ült 4 évet telefon rablás, autófeltörés miatt. A rendőrök azt mondták neki, hogy gyanúsítás lesz, meg valami rabosítás és 72 óra fogda. Magyarázták neki, hogy ha beismeri, hogy ő törte fel csütörtök este a négy verdát, a 72 óra fogda az már biztos, de ha beismer nem tesznek kérelmet az előzetesre, hanem kiengedik, hazamehet a fogdáról 2-3 nap múlva. Erre haverom beismerte. Engem értesítettek mint kapcsolattartót, a kirendelt védője megkeresett és elmondta az eseményt. Ma annyit mondtak a fogdán a haveromnak, hogy nem szabadul, előállítják a bíróságra, ami megtörgént és ott betették előzetesbe egy hónapra. Nagyon fel vagyok háborodva. A rendőrök átverték, nem ezt ígérték, azzal hitegették, hogy a fogdáról szabadul legkésőbb ma, ha beismer, nem lesz előzetes. Ha tagad, akkor intézik az előzetest. Most az van a fejemben, hogy a rendőrök az első perctől kezdve előzetest akartak, csak ez valami trükk lehetett, hogy ismerje már el, mert szerintem, a gyanúsításhoz elég volt, de mással nem tudták bizonyítani, hogy ő törte fel a kocsikat és várták a beismerőt a bizonyítékok királynőjét, mert féltek, hogy ha nem ismer be akkor nincs kétséget kizáró bizonyíték és a bíró nem teszi előzetesbe, hanem elengedi. Jobb lett volna, hogy ha tagad és ma hazajöhetett volna, mert a beismerő miatt tették előzetesbe, vagy akkor is előzetes lett volna?

2022. júl. 4. 20:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ő volt nyilván jobb lett volna, ha nem ismeri be..
2022. júl. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
62%

Igen, durván beugratták.


Sokan annak ellenére nem tudják a játékszabályokat, hogy bűnözésre adják a fejüket.


Amint megkezdődik a kihallgatás, azonnal fel kell tenni a kérdést a nyomozónak hogy ez most tanú, vagy gyanúsítottkénti -e? Már itt el fog indulni a pszichikai terror. Ha ketten vannak akkor jó eséllyel a "jó zsaru-rossz zsaru játék", és a válasz az lesz hogy ez csak beszélgetés lesz.


Ekkor kell a vér a "pucába", és közölni hogy: "ilyen nyomozati cselekményt nem ismerek". Tisztáztad a felállást.


-"Ha-ha-ha, akkor gyanúsított leszel, az jó?"


-Rendben, de nem látom a kirendelt védőt!



Nagyjából itt kezd el habzani a szája. XD Úgy kivág mint macskát xarni.

2022. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
36%

Esetleg a kirendelt védő hiányolása esetén megfenyegethet, hogy az csak "valamikor" fog jönni, és addig mész előzetesbe. Kaaamuuuu!


Ha meg volna a törvényi feltétele hogy lefogjon, akkor nem bajlódna a kihallgatásoddal. Bebaxna előzetesbe, aztán ha ráér, kihallgatna.

2022. júl. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 árokpart ***** válasza:
42%
Attól még, hogy megígérte egyáltalán nem biztos, hogy a nyomozó a hibás, hogy végül kezdeményezték az előzetesét. Ha az ügyész elkezd vergődni, akkor sajnos a nyomozó már nem tud segíteni hiába szeretne, mert onnan már nem rajta múlik.Sajnos szerintem az történhetett, hogy az ügyészség látta, hogy már ült négy évet, így kapásból hivatalból indítványozta az előzetesét.
2022. júl. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
27%

A szegedi rendőrök rám 2 éve próbálnak egy zaklatási ügyet rám verni, az ügyész nálam is próbálkozott hasonlóval... üzent az ügyvédemmel, hogy valljam be...


De kérdezem most itt is...

Minek is vall be bárki olyasmit amit el sem követett?

A haverod esetében meg az én esetemben is csak közvetett bizonyítékok vannak, nincs az a bíróság aki elítélni ezek alapján!


Igaz, nálam 2 éve próbálkozik a Szegedi Rendőrség meg ügyészség, de ezzel csak azt érik el, hogy kicsúsznak a vádemelési határidővel meg olyan szinten elharapódzik a bűnözés Szegeden, hogy előbb-utóbb a feletteseik kitarakítják ezeket az emberek a rendőrségről meg a kényelmes pozícióikból...

2022. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
42%

Jaah és hozzá teszem, ha nem vallja be, nem lett vna alapja a letartóztatásnak, el kellett vna engedniük...


De nyílván faxa ügyvédje lehet aki nem közölte ezt Vele...

2022. júl. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Halkan mondok neked valamit. Körbejártam ma a várost, másik ügyvédet nezni, mert én vagyok a kapcsolattartója együtt nőttünk fel. Most jön a lényeg. A rendőrök és a kirendelt védő, nem is védő, egy fiatal ügyvédjelölt szal a rendőrökkel jóban van és a rendőrök is megsúgták az ügyvédjelöltnek, hogy előzetest akarnak, beszélje már rá a folyosón a gyanúsítottat, hogy vallja be. Az ügyvéd is mondta neki, hogy vallja be, közben az ügyvéd tudta jól, hogy ha bevallja előzetes lesz, csakhogy a rendőrbarátainak segítsen. Lexarta az ügyfelét.

MOCSOKSÁG!!!


Sokmindent hallottam, vagyonőrként dolgozom, mocsok világ van. A mi főnökünk is egy korrupt.

2022. júl. 5. 20:26
 8/24 anonim ***** válasza:

árokpart-nak:



Az előzetes letartóztatást a nyomozó javasolja az ügyésznek, aki indítványozza a bíróság felé.


A nyominger baxta át.

2022. júl. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

7!


Igen, az ügyvéd is leveszi a részét a ,,buliból", aztán azt mondja, nem tehet semmit.


Nekem ilyen téren szerencsém volt, ha nem lett vna jó ügyvédem, akkor már évekkel ezelőtt börtönbe kerültem vna.


8.!


Ez valóban így van, ha vkit őrizetbe vesznek, az jó eséllyel letartóztatás is lesz, a rendőrség automatikusan kéri...

Max az ügyész elutasíthatja...

2022. júl. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

#9-nek:


Itt többszörösen jogszerűtlen eljárás történt.


Az, hogy egy üzlet kamerája felvette hogy a környéken járt, még nem elég az "alapos gyanú"-hoz. Ezen az alapon mindenkit be lehetne vinni aki látható a kamera felvételén.


Hogy fiatalkorúként már volt büntetve?


Bocsika! És ezt honnan a faxból vette a rendőr?! Ugyanis ha belenézett a priuszába, akkor HIVATALLAL VALÓ VISSZAÉLÉST követett el! Hiába nyomozó, a törvény ezt nem teszi lehetővé, egyenesen BÜNTETI!


Tegyük fel, hogy "emlékezett rá". Ez az alapos gyanúhoz még mindig qrva kevés. Gyanús viszont lehet, tehát a rendőr beidézheti.


Milyen jogalapon rendelte el az elővezetését?! SEMMILYENEN!


Engem nagyon utáltak a zsaruk. Nem egy állt közülük a "szőnyeg szélén" az ügyészségen, és intett búcsút mindenféle jutalomnak és előléptetésnek egy időre.


A végén már az alosztály-vezetőknek kellett kihallgatni, mert a mezei nyomingerek paráztak tőlem. XD

2022. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!