Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Átvertek interneten és csak...

Átvertek interneten és csak egy PayPalos számlaszámot tudok felmutatni. A rendőrség mennyire fog nekem segíteni visszaszerezni a kicsalt pénzem?

Figyelt kérdés

Sokan azt írják hogy 30 ezerrel nem is fogalkoznak.

Viszont ezt az összeget tőlem lenyúlták, igaz, én utaltam előre, de teljesen hitelesnek tűnt a csaló, az utalás után felszívódott.

Ki tudna nekem ebben érdemben segíteni?



2022. nov. 18. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Mitől volt hiteles?
2022. nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ebben? Senki. Tanulopenz volt. Mikor értitek már meg, hogy előre maximum a Média Markt - nak utalunk, aki biztosan nem szívódik fel.
2022. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Küldött képet a termékről, teszteket, ahogyan én kértem.

Aztán felszívódott.

2022. nov. 18. 21:57
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Paypalon ideiglenes tranzitszámlát is létre lehet hozni, akár automatikusan is, ami az utalás idejére, vagy továbbküldésig jön létre általában.

(AliExpress is ilyet csinál vásárlások során, a végén törlődik).


Ezt buktad. Nem utalunk előre ekkora összeget. Tanulópénz.

2022. nov. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

És ezt nem tudja visszakövetni a rendőrség?? Nem az lenne a dolguk?

Szóval a PayPal konkrétan a csalót védi ha jól értem?

Milyen világ ez?

2022. nov. 18. 23:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrségnek ennél van sokkal komolyabb dolga is. Ha minden madár minden balfacansaga mellé rendőr kéne, akkor Amerika lakossága se lenne elég.
2022. nov. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Mit foglalkozzon hülyékke a rendőrség? Minek kövesse vissza? Arról senki se tehet hogy agyad az semmi.
2022. nov. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 scamdemic ***** válasza:
79%

A Nagy Testvér nyilván vissza tudná követni, ha akarná, de ebben az ügyben a helyi rendőrség csak Kis Testvér. A Nagy Testvér mögött pedig a bolygó legnagyobb bűnözői állnak, a kis pitiáner bűnözők nem érdeklik őket különösebben addig, amíg nem fenyegetik az érdekeiket. (Sőt, néha még támogatják is a bűnözést.)

Ha online vásárolsz, először itt nézd meg, mennyire megbízható az oldal:

[link]

Pl. a fent említett mediamarkt.hu 100%-os.

2022. nov. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiteles úgy lehet valaki, ha biztosan tudod a nevét, más személyes adatait, van referenciád, hogy másnak már szállított, beszéltél vele telefonon, megvan a hangja, van egy lenyomozható magyar bankszámlaszáma stb. Az hogy küld egy fotót, az semmi. Attól tartok, a PayPal is, de majd a rendőrség elmondja.
2022. nov. 19. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Ezzel a bankba menj, ott valamennyire próbálnak segíteni (én OTP-s vagyok, kétszer volt dolgom netes csalással és mindkét alkalommal utánajártak), a rendőrségnek nem ez a dolga
2022. nov. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!