Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség szokott vallatni...

A rendőrség szokott vallatni akár itthon, akár külföldön?

Figyelt kérdés

A kérdés főleg külföldre vonatkozik, de nincs külföldi rendőrség kategória, csak egyéb kérdések.


Tehát el akarnak kapni mondjuk egy nagyobb maffiózót, egy dorgbáró embercsempészt mondjuk, de nem tudják jogilag elkapni, sehogy se. Akkor ha elkapnának egy nála kisebb kaliberű embert, aki közvetve kapcsolatban áll vele, és kiszedik belőle az információt? Ez persze nem jogilag korrekt, de ha jogilag korrekt a dolog, akkor bármelyik bűnöző maradhat szépen csendben és akkor sosem szedik ki belőle a dolgokat.


Például egy piti drogdílert, aki közvetve a nagyoktól kapja a cuccot, vagy másféle bűnözőt, egy verőembert pl.



2023. jan. 9. 14:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jaj, egyéb kérdésekbe akartam tenni, de maradt rendőrség, át tudnátok nekem tetetni egyéb kérdésekbe pls? :))
2023. jan. 9. 14:37
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze jöhetnek válaszok is. :))
2023. jan. 9. 14:37
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Szokott.
2023. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 DK-s ***** válasza:
24%

Az a gond a legtöbb bűnözővel, még a legkomolyabbakkal is, hogy nem tudják befogni a pofájukat. Elég ha a rendőr a hiúságára alapozva provokálni kezdi némelyiket, de a többinél is általában megtalálják a pszichikai megoldást.


Abban pedig tévedsz hogy ha egy vele kapcsolatban lévő kis "halból" szednek ki infót, akkor az jogilag nem korrekt. De korrekt, terhelő vallomásnak hívják.

2023. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tehát, ha jól értem a kérdést:

Jogilag még nonverbális hibát is el tud kövteni a kihallgató(!) tiszt. Nyilvánvaló tehát, hogy bármilyen verbális nyomásgyakorlás tiltott a részükről.

Hogy szoktak-e mégis? Ezek a szerencsétlenek arra nem képesek, hogy egy piti betörőt elkapjanak. Szerinted majd órákig fognak egy huszadik senki dealerrel.

2023. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Jogilag még nonverbális hibát is el tud kövteni a kihallgató(!) tiszt. Nyilvánvaló tehát, hogy bármilyen verbális nyomásgyakorlás tiltott a részükről.


Hogy szoktak-e mégis? Ezek a szerencsétlenek arra nem képesek, hogy egy piti betörőt elkapjanak. Szerinted majd órákig fognak egy huszadik senki dealerrel."


Ha a huszadik senki tud valamit a nagyfőnökről, akkor miért ne szedjenek ki a huszadik senkiből valamit?

2023. jan. 9. 14:47
 7/14 A kérdező kommentje:

"Az a gond a legtöbb bűnözővel, még a legkomolyabbakkal is, hogy nem tudják befogni a pofájukat. Elég ha a rendőr a hiúságára alapozva provokálni kezdi némelyiket, de a többinél is általában megtalálják a pszichikai megoldást.



Abban pedig tévedsz hogy ha egy vele kapcsolatban lévő kis "halból" szednek ki infót, akkor az jogilag nem korrekt. De korrekt, terhelő vallomásnak hívják."


De én arra gondolok, hogy erőszakkal szedik ki belőle.


"Szokott."


De ha szoktak ilyet, akkor ha el akarnak kapni egy nagyobb bűnözőt, akkor bármelyik kisebb halat kivallatják, kiszedik belőlük, hogy mondjuk hol cserélnek árut a nagyfőnökkel és kik, ott pedig szépen rajtaütnek és elkapják. Akkor hogy lehetnek szabadlábon? Biztos a piti drogdílerek, vagy a verőemberek is tudnak információt szolgáltatni a nagyobb gengszterekről. Ha azt kiszedik belőlük, onnantól gyerekjáték elkapni a nagyokat, nem?

2023. jan. 9. 14:49
 8/14 DK-s ***** válasza:

#7-nek (kérdezőnek):


Tudod van az elmélet, és a gyakorlat.


Mert hát ugye fizikai erőszakkal nem vallathatnak, igaz?


Azt tudtad hogy ha egy Budapest-telefonkönyvvel fejbe baxlak, akkor semmiféle külsérelmi nyomot nem ha attól függetlenül, hogy bexarsz?


És ha legyomrozlak, az sem?


Vagy ha a SAJÁT hibádból megszorul a bilincs kicsit a kezeden? ;)


Úgy terrorba vágnak, hogy megijedni sincs időd, és mellette nyomják a pszichikai terrort is. Ha nem vagy pszichopata, akkor mindenképp hatással lesznek rád. Bemész hátrabilincselt kézzel az irodába, az asztal mögött a nyominger, a kollégája odarakja a széket szembe, és durván rád szól hogy ülj le. Mire leülsz, a szék már nincs ott.


Bocsika. XDXDXD


Nekem ne akard bemutatni a módszereiket.

2023. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Dk-s!


Ez magyarországon nem így müködik, nem bántanak a rendőrök senkit, jogszabàly ír elő mindent. A kihallgatás előtt max bezélgetni kezdenek, viszont egy olyan ember, aki ismeri a taktikájukat, rőgtön csak annyit mondt, hogy nem beszélget, mert "beszélgetés" nyomozati cselekmény nincs benne a be-ben. Örlődik magában, aztán ha konkrét bizonyíték nincs, muszáj hogy azt mondja, hogy tanúként hallgat ki, de ilyen már nincs, hogy fizikailag bármit csináljanak, mert kva nagy baj lehet belőle. Mostmár kulturáltan viselkednek.


N.levike voltam azaz Balogh Gyula Debrecenből.

2023. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 DK-s ***** válasza:

Levike!


Kezdjük ott hogy amit mondtál, hogy "beszélgetés" nincs a nyomozati cselekmények között, TŐLEM idézted! Én "tanítottam", és ráadásul majdnem szó szerint idéztél vissza.


És ha nálatok megváltozott a helyzet, akkor szerencsés vagy. Nálunk 20 éve megállt az idő.


Üdv, Pécsről.

2023. jan. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!