Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az újoncok gondolnak erre...

Az újoncok gondolnak erre mikor a rendőr hivatást válaszák?

Figyelt kérdés
Mint ez a tragikus példa is mutatja néha csak magadra számithatsz hiába vannak melletted a társaid és még akkor se biztos hogy élve fogsz haza menni tehát minden egyes nap kockáztatod az életed hogy haza tudj menni a családodhoz a műszak után és lelkileg mindennap feldolgozni ezt hogy ma még megúsztam de vajon holnap is szerencsém lesz erre fel lehet készülni lelkileg vagy lesz ami lesz belevágok ?
2023. jan. 13. 23:10
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
84%
A rendőrök élete az egész világon ilyen. Én ha rendőr lennék, vennék egy szúrásbiztos mellényt magamnak, és mindig rajtam lenne, ha balhés helyre hívnak. Ennyit megér, hogy megvéd egy esetleges szúrástól.
2023. jan. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled
2023. jan. 13. 23:25
 3/39 anonim ***** válasza:
78%

Megnéztem próbaképpen milyen árban van egy ilyen:


Szúrás álló mellény Ez a mellény kényelmesen viselhető egy pulóver vagy póló alatt is. A szúrásálló 2,2 mm vastag műanyag panelek hátoldalán és az elején vannak.

[link]

2023. jan. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit drágább, aminek tanúsítványa is van:


COPTEX szúrás és vágás álló mellény K1 tanúsítvánnyal

[link]

2023. jan. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim válasza:
100%
Volt már rajtatok ilyen? Nem hinném. 3-4 nap, 12, vagy pláne 24 órás szolgálat, és maradna a szekrényben. SOK amerikai katona azért hal meg Irakban és Afganisztánban, mert kiveszek a mellényből a kerámia panelt.
2023. jan. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
23%
Ilyen ez a popszakma.
2023. jan. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

"tehát minden egyes nap kockáztatod az életed"

Értem amit mondani szeretnél, de azért a magyar rendőrség nem az a hely, ahol naponta lennének halálesetek. Magyarországon a fegyverbirtoklás is tiltott, így minimális annak az esélye is, hogy valakire rálőjenek. Késelés szokott előfordulni, de tavaly egész évben talán egyetlen egy halálesetről olvastam a sajtóban.

Még az USA-ban sem halnak meg napi szinten, 2018-ban pl. 144 amerikai rendőr vesztette életét, a halálesetek második leggyakoribb oka pedig az üldözés közbeni karambol volt, ami a rendőr részéről még egy viszonylag elkerülhető dolog (tehát nem is mindenki önhibáján kívül, vagy lövöldözésben hal meg).

2023. jan. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván magasabb a kockázat, de ilyen alapon minden ember kockáztatja az életét azzal, hogy kilép az utcára. Meg azzal is ha otthon marad és nem mozog... Ördögi kör.
2023. jan. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Hát igen max csak a holdon lennél biztonságban oda már csak nem mennek utánad
2023. jan. 14. 00:16
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Valójában nagyon ritka az ilyen támadás, 3-5 évente fordul elő. Kérdéses, hogy megérné állandoan pluszban hordani egy ilyen ruhát. Ugyanakkor furcsa, hogy a normál rendőrruhán keresztűl, ilyen sulyos sérülést lehet okozni. Legalább a szivtájékhoz beletehetnének egy kb 20x20 centis szurás álló réteget.
2023. jan. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!