Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az újoncok gondolnak erre...

Az újoncok gondolnak erre mikor a rendőr hivatást válaszák?

Figyelt kérdés
Mint ez a tragikus példa is mutatja néha csak magadra számithatsz hiába vannak melletted a társaid és még akkor se biztos hogy élve fogsz haza menni tehát minden egyes nap kockáztatod az életed hogy haza tudj menni a családodhoz a műszak után és lelkileg mindennap feldolgozni ezt hogy ma még megúsztam de vajon holnap is szerencsém lesz erre fel lehet készülni lelkileg vagy lesz ami lesz belevágok ?
2023. jan. 13. 23:10
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
Cigókkal csak Pesten, meg nagyon vidéken hadakoznak. Nálunk a kisvárosban nem tudnak mit kezdeni magukkal. A járőrözés is autóval történik,nem gyalog. Hol a benzinkúton kávéznak, hol a folyóparton. Sokkal több villanyszerelő, vagy kőműves hal meg munka közben, mint rendőr. Csak őket nem mondja be a híradó.
2023. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

31: csakhogy az emberek többsége nagyvárosban él, gyakran rendőrhiány van, így ezeket a rendőröket is átvezényelhetik máshova, nem?


Nem garantált a kisvárosi lét.

2023. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem garantált, de nem úgy mennek rendőrnek, hogy minden nap harcolni fognak, hanem úgy, hogy járőröznek, (értsd sétálgatnak a városban) vagy igazoltatnak. Aki harcolni akar, az kéri magát TEK-esnek. Az 50 kilós kislányok biztosan nem akarnak cigókkal harcolni. Nem is ez a dolguk.
2023. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

33: nem akarás kérdése, ahol vannak, ott attól függ, milyen lelkiállapotukban találkozik velük


Kaszával és baltanyéllel felfegyverkezett család támadt a rendőrökre

[link]

2023. jan. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve egy trafikos kislányt szurkált halálra egy elmebeteg. Biztos vagyok benne, hogy a lány nem gondolt ilyenre. Ahol elmebeteg bekattan, ott senki sincs biztonságban. Ez a késelő is akárkit is megölhetett volna.
2023. jan. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenre nem lehet gondolni, főlleg hogy ezek nagyon ritka esetek. Milliónyi ember éli az életét, bármikor érheti baleset vagy valamilyen extrém körülmények közé keveredhet. Találomra mondom, de tuti, hogy az építőiparban 20 -szor annyian hallnak meg mint rendőrként, de valoszinűleg villámcsapásban is gyakrabban.
2023. jan. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
93%

"Kaszával és baltanyéllel felfegyverkezett család támadt a rendőrökre"


"Pár éve egy trafikos kislányt szurkált halálra egy elmebeteg. Biztos vagyok benne, hogy a lány nem gondolt ilyenre. Ahol elmebeteg bekattan, ott senki sincs biztonságban. Ez a késelő is akárkit is megölhetett volna."


És ha mondjuk Budapesten él 2 milla ember, akkor abból a 2 millióból 30 évente halálra szúrkálnak egyet vagy máshogy megölnek a boltjában?


Nyilván nem gondol rá a lány előre, hogy a trafikjában megölik. De ezek eléggé ritka esetek, az ilyesmi esetek. Például engem sosem támadtak meg az utcán késsel, pedig elviekben az is bármikor megeshet, persze csak ha valakinél van kés az utcán és használni akarja. De előre ez is egy lehetőség, hiszen nem tudhatom, hogy kinél van e kés esetleg az utcán, amit használni is akar.


Szóval lehet ilyen esetekkel jönni, de a legtöbb embert nem fognak halálra késelni az utcán, soha. Egyik ismerősömet se késelték soha meg.

2023. jan. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
91%

"Ez a késelő is akárkit is megölhetett volna."


Ez a késelő egy rendőrt támad meg, aki éppen elfogta őt, csak nem eléggé hatékonyan. Tudtommal senkit sem késelt meg, a rendőrökön kívül. Ezzel most nem mentegetni akarom, hogy megölt egy rendőrt, nehogy ezt lássátok bele. Nem lehet egy embert olyan tettért felelősségre vonni, amit talán soha nem követett volna el. Az ember megkéselte a rendőröket, az biztos, hogy ezen kívül kit késelt volna meg vagy kit nem, az puszta kitaláció és soha nem fogjuk már megtudni. Legalábbis azt, hogyha elfut a rendőrök elől, és el se kapták volna, akkor mit tett volna, ezt nem tudjuk meg soha.


Sokan úgy vannak vele, hogy a rendőrnek ilyenkor lehessen lelőni az embert, de a rendőrnek el kell kapnia az illetőt és harcképtelenné tennie, nem kivégezni. Azért meg pláne nem lehet megölni valakit, amit talán soha nem is követne el, csak egyből rámondják, hogy akárkit is megölhetett volna. Őszintén szólva nem ismerem ezt a helyzetet rendesen, csak a gyakorin erről beszél mindenki. De a zsaruk dolga nem az, hogy kivégezzenek akárkit, aki éppen dühöng, főleg nem azért, mert szerintük később is veszélyes lesz a többiekre.


Ennyi erővel egy random drogost is le lehetne lőni bármikor, aki éppen fegyvertelenül dühöng.


Az illetőt harcképtelenné kell tenni és bevinni a rendőrségre, ha olyan a helyzet, nem lelőni. Ebben az esetben sajnos az ember késelt is, és halál is lett belőle. De ettől még nagyon jó, hogy nem lehet lelőnie bárkit a rendőröknek ha éppen ők úgy gondolják.

2023. jan. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Akarom mondani egy rendőrt ölt meg és többet megtámadott, legalábbis én így tudom. Előző kommentem első bekezdésében írtam el, az idézett rész után.
2023. jan. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!