Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hol a rendőrség?

Hol a rendőrség?

Figyelt kérdés

[link]


Azt mondja az asszony, hogy most sok a rendőr, de csak a gyilkosság miatt.



2023. jan. 18. 20:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

11: a konkrét esetben ismerték egymást, átjárt fát vágni, majd összevitatkoztak, és megölte


Ebben az esetben a járőr mit sem ér, mert ő engedte be, ismerte, nem arról van szó, hogy beosont, amit a járőr láthatott volna.

2023. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Talán azért, mert az ott élőknek ugyanúgy joguk van a biztonsághoz. Kevés a rendőr? Oldja meg a kormány. Hol van olajos Pintér? Tegye vonzóbbá a rendőri hivatást.
2023. jan. 18. 22:22
 13/21 anonim ***** válasza:
85%
12-es: arra az égadta világon SEHOL nincsen kapacitás, hogy 700 fős falvakban rendőrök járőrözzenek. Erre találták fel a polgárőrség intézményét.
2023. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Miért nem vonzó a rendőri pálya?
2023. jan. 18. 22:39
 15/21 anonim ***** válasza:

Ennyit keres ma egy rendőr Magyarországon: ezért akarnak egyre kevesebben itt dolgozni?

[link]

2023. jan. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerűen megpróbálom elmagyarázni, ha nem érted meg akkor képességbeli probléma.


Én is Borsodban éltem, egy viszonylag nagyon jó városban. Több barátom is volt rendőr, rengeteget beszélgettünk.

Akkor mikor én ott éltem, fiatalabb koromba hétvégente mikor “csavarogtunk” állandóan láttam rendőrt. Mindig másik rendőr páros ment el, gyakran láttunk gyalogosan is őket a frekventált helyeken sétálni. Gyakran igazoltattak is(jól tették).


Van pár cigány, sokkal problémásabb falu ahova jártak állandóan de mindig megoldották.


Azóta én is rendőr lettem. Elkerültem onnan messze. Ritkán haza járok. Egyrészről feltűnt hogy konkrétan soha nem látok már rendőrt. Kirívó eset ha látok valakit járőr tempóban cirkálni. De ki is derült erre a válasz, beszélgettem az egyik ismerősömmel aki mai napig dolgozik. Amég régen 2-3 autó gurult egyszerre, ma már örülnek ha egyetlen darab autót össze tudnak szedni. Gyakran van, hogy Miskolcról a megyei kapitányságról vagy a készenléti rendőrségtől jön egy páros mert a városi kapitányságon 0 darab embert tudnak szolgálatra behívni.


Na most szerinted, ha eddig 3 páros rendőr kellett a feladat ellátásához, akkor mostmár az egy pár rendőr mit tud csinálni? Ezt magyarázzuk fentebb is, nincs lehetőségük arra, hogy a kis pár száz fős falukban legyenek, mivel annak a kettő rendőrnek kell foglalkoznia 30 ezer emberrel.


Ezért van az, hogy rendőrt hívsz, ellopták a biciklim és másfél óra mire oda ér egy rendőr. Mert egyetlen páros van és előtted betelefonáltak ketten.


Szomorú és borzalmas ami történt, de erre jelenleg nincs megoldás

2023. jan. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor másképpen fogalmaznék: ha a rendőri pálya valóban vonzó lenne (mint ahogy például az USA-ban valóban az, hiszen jó a fizetés, alacsonyak a követelmények, gyakorlatilag bárkiből lehet rendőr, nulla felelősséggel jár, szinte lehetetlen kirúgatni magad), akkor sem fognak pár száz fős falvakba járőrözni, mert az gyakorlatilag totális időpazarlás. Persze, vannak olyan falvak, ahol probléma a bűnözés, de ezek általában ilyen piti bűntények (ellopták a csirkét, vagy a biciklit, vagy a két falusi bolond összebalhézott, stb.), az meg szinte esélytelen, hogy a rendőrök pont akkor legyenek ott, amikor bűncselekmény történik. Egy városban napi szinten követnek el a lakosok különböző bűncselekményeket, szabálysértéseket, így ott van értelme a rendőrjárőrnek. Még a legdurvább borsodi zsákfalvakban sincsen napi szintű, komolyabb bűnözés, nem törnek be valahova minden nap, nem ölnek meg valakit minden nap. Most gondolj bele, itt, ennél az esetnél mit számított volna, hogy van-e rendőrjárőr? Azt te sem gondolhatod komolyan, hogy egy 700 fős faluban kedd este majd járőrözni fognak a rendőrök? Ez teljesen nonszensz, van, hogy 30-40 000-res városokban nincsen este járőr, vagy talán csak egy pár. Magyarországon 2350 kétezer főnél kevesebbet számláló település van. Összesen 37000 rendőr szolgál jelenleg. Namost ha te azt szeretnéd, hogy minden zsákfaluban három műszakon keresztül legyen éjjel-nappal járőr, az már egyből naponta 14000 rendőrt igényelne. Ez teljesen irreális.
2023. jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Vonzóbbá kell tenni a rendőri pályát. Amúgy Amerikában sincsenek annyira megbecsülve, nehogy azt hidd. Ráadásul ott sok rendőr visszaél a hatalmával, meg veri otthon az asszonyt. Készült olyan statisztika, hogy akik Amerikában fegyveres testületnél szolgálnak, nagyobb eséllyel verik otthon a feleségüket. Gondolom azért, mert idegroncsok.
2023. jan. 19. 10:51
 19/21 anonim ***** válasza:

Már előttem leírták, de egy kis plusz infó:

Ha valaki kelet-magyarországról jelentkezik rendornek, 90 szazalek esely hogy brfk vagy pest megyei jaror lesz. Ha kitunoen tanul akkor lehet hazakerul kerelemmel.

Akkora lett a hiány hogy ezt eltörölték egy ideig, de most megint ez zajlik.

2023. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Vonzóbbá kell tenni a rendőri pályát"


Több pénz kellene. Minek szórakozzon koldusokkal, részegekkel, cigányokkal, ha adott esetben ALDI-s polcpakolóként többet kereshet nyugisabb munkával?

2023. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!