Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőröknek meghatározott...

A rendőröknek meghatározott "egyencipőt" kell hordaniuk?

Figyelt kérdés
Vagy az már nem az egyenruha része?
2008. dec. 27. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De, az egyenruha része az is. Azt kötelező hordani.
2008. dec. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
és még a zokni is csak sötétkék lehet!
2008. dec. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egyencipő. Csak egy apró megjegyzés. Rá van írva, hogy tartós viselete egészségkárosodást okoz. Ha napi 12 órán keresztül rajt van a lábán az tartós viseletnek minősül?


Egyébként meg már az egyenruha is olyan, amilyent össze tud kaparni szinte. A mi városunkban még egy járőr párost sem láttam azonos ruhában. Az egyiken a bőrdzseki van, a másikon határőr feliratos pulcsi.

2008. dec. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ez érdekes, ha valakinek egyedi a lábmérete és még boltban is nehezen kap bármilyen cipőt (mint én), azok számára is van raktáron megfelelő? A cipő ugyanis az egyik legfontosabb ruhadarab, hogy kényelmes legyen és passzoljon a lábra, ha bármi hibádzik, már nem úgy megy benne a járás, nemhogy ha még futni is kell.
2008. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre: igen.

Az utolsó válaszolónak: nem biztos, hogy "van raktáron" túl kicsi vagy túl nagy egyencipő, de ilyen esetben csináltatnak megfelelő méretű cipőt. Amikor katona voltam volt egy katona társam 38-as lábbal. A legkisebb bakancs (surranó) 40-es volt, de neki külön csináltattak 38-as bakancsot. Kb. két hétig tornacipőben járt, mert abból volt kicsi is.

2008. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Klassz :-)

Tehát ha én el akarnék menni rendőrnek vagy katonának, akkor nekem csinálnának 35-ös méretű cipőt (nőként még normális cipőben is nehéz ekkorát találni). :-) Nem tervezem amúgy, hogy erre a szakmára adjam a fejem :-) De jó lenne tudni, ők kikkel csináltatják a cipőket, mert esetleg felkeresném a gyártót, hogy gyártson le nekem is cipőt méretre, ne kelljen annyit vadászni :-D

2008. dec. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Helló!


A pontosság kedvéért, a rendőrnek elviekben a rendszeresített cipőt kéne viselnie, amit horror áron akarnak vele megvetetni a rendőrségi ruhaboltban, amennyiben elkopott a régi. Ezzel szemben mindenki maga vásárolja meg a normál minőségű és valóban 12 órán keresztüli viselésre alkalmas lábbeliket :) Van ahol nem szólnak érte.. :)


Amúgy a szolgálati szabályzat úgy fogalmaz, hogy fekete zárt, bőr félcipőt kell viselnie.. Azt nem írja hol kell megvenni :)


üdv.

2009. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!