Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha Hajdú-Bihar Megyében élek,...

Ha Hajdú-Bihar Megyében élek, és sikeresen elvégzek egy Rendészeti SZKI-t, akkor lehetek Bp-n készenléti rendőr? (úgy tudom, hogy az IC (vonat) a készenléti rendőröknek ingyenes, de javítson ki valaki, ha tévedek)

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 18:58
 1/10 fegyvernepper ***** válasza:
0%
Legyél inkább vasutas... azoknak is ingyenes.
2011. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hidd el nekem, pontosan tudom hogy mi szeretnék lenni!
2011. jan. 18. 19:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezzel lesz egy olyan gond, hogy Budapest 30km körzetében kell laknod, és a lakhatást önerőből kell megoldani.

Egyébként a felhívod a Készenléti Rendőrség Humánigazgatási Szolgálatát, ott minden részletet meg tudsz érdeklődni.

2011. jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hát akkor úgy néz ki sajnos ugreott ez a készenléti dolog...:S
2011. jan. 18. 20:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Van egy tolcsvai ismerősöm. Budapesten a XIV. kerben készenlétis. Szállón lakik. Ott kell elérhetőnek lenned, amelyik főosztályra vagy besorolva. Nyírbátor talán közelebb van Debrecenhez:)

Az IC helyjegyes! (lehet simán gyorsvonatra gondoltál, ami 'Debrecen-Budapest Nyugati pu.' viszonylatban kb. 20-30 perccel lassabb). Vagy kifizetik neked a helyjegyet is, vagy csak a jegy maga, ami ingyenes a helyjegy pótdíját neked kell fizetni. (520Ft)

"Z"

2011. jan. 19. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok! ja most látom semmi közöd Debrecenhez:)

bocs.....

2011. jan. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na igen, totál marhaságot beszél az első kettő.

Elvégzed a sulit aztán, ha esetleg nem is oda kerülnél, akkor beadod az áthelyezésid a KR-hez.

A vonat totál díjmentes,szal nem kell helyjegy, viszont intézkedned kell, ha a kalauz felkér.O

lyan esetekben is, mikor egyébként nem is kellene intézkedned.

Ez a 30 km-es meg baromság, az állomány fele nem h 30, de még 100 km-nél is messzebb lakik.

2011. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A helyjegy értelme a helyfoglalás!!! Ez nem útiköltség!!!

Persze az Intercicán mindig van 1-2 szabad hely, de ha valakinek van helyfoglalása, akkor az ingyen utazó rendőrbácsinak másik helyet kell találnia és így tovább... és így tovább.....

Attól, hogy nem kell helyjegyet vásárolniuk (szerintem nekik is kell) a szabályok rájuk is érvényesek.



De szerintem itt csak simán gyorsvonatról van szó. Ott aki kapja marja helyfoglalás van:)

"Z"

2011. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó akkor elmondom még egyszer, h bármilyen vonatra felszállhatsz mindenféle jegy nélkül, annyi, h a vonat indulása előtt jelezned kell a kalauznak, h a vonaton vagy, h tudja, h számíthat a segítségedre.

Aztán általában mikor indul a vonat az utasok már elfoglalták a helyüket, szal láthatod, hol van üres hely.

2011. jan. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

OK:) kösz csá!

"Z"

2011. jan. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!