Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem lehetett volna a nyomozóba...

Nem lehetett volna a nyomozóban annyi, hogy nem veszi el az összes pénzemet?

Figyelt kérdés
A multkor két üggyel meggyanúsítottak és a kár miatt lefoglalták az össz pénzem. Volt nálam 556 ezer forint. Amiket elkövettem, az összesen 85 ezer kár. A gyanúsítás végén kérdeztem, hogy pontosan mennyi pénzt foglal le, azt mondta, hogy az összeset, ugyanis nem tudjuk, hogy honnan lophatott még itt Kisújon, amit nem mondott el. Úgy könyörögtem ki pár tízezret és mondta, hogy 36 ezer forintot tud adni. Értitek, még a saját pénzemért én könyörgök. Faxa. Oké a 85 rugó az nem az enyém volt, azt lenyúltam, de a többi az enyém. Nem lehetett volna a nyomozóban annyi emberiség, hogy csak 85 ezret foglal le és azt mondja, hogy a többi a magáé, mármint az enyém?

2023. febr. 12. 14:07
1 2
 11/18 DK-s ***** válasza:
82%

Akkor most szépen írásban megfellebbezed azzal az indoklással, hogy a lefoglalás megalapozottságára felhozott gyanú, miszerint a készpénz bűncselekményből származik, megalapozatlan.


Indoklás:


A nyomozó-hatóság 16030/120/2023 számú hivatkozásában elkövetett bűncselekmény kárértéke 85.000 forint.

2023. febr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 DK-s ***** válasza:
Csak ezt az indoklást adták, vagyis hogy a fenti számú ügy vonatkozásában találták indokoltnak a lefoglalást. Ez pedig jogszerűtlen, mivel az abban az ügyben okozott kár lényegesen kisebb.
2023. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Azért foglalták le mindet, mert szerintük bűncselekményből van az is. De jól tudják. Mégsem közöltek több bűncselekményt, mert ha tegyükfel én követtem volna el még mást is és van egyértelmű bizonyíték, akkor azt is mondták volna, de több olyan nincs, amit rám tudnak bizonyítani én meg nem vallok semmit. Ígyhát mást nem fognak tudni rámbizonyítani.

Azt írják, hogy az összes pénz megalapozott, h bűncselekményből van, ennyire rohadékok, hogy nincs semmi adat rá, hogy a többi is bűncselekményből van, de odaírják. Dk-s. Úgysem adják vissza, mert arra fognak akkor hivatkozni, hogy bűnügyi költség fedezeteként visszatartják és a jogerős ítélet után a fennmaradó összeget visszakapom.

2023. febr. 12. 22:14
 14/18 DK-s ***** válasza:

#13-nak:


Tehát visszatértünk a startpontra.


MEGALAPOZATLAN a lefoglalás.


Ha megfellebbezed, akkor részletesen meg kell indokolniuk, ezt pedig nem tudják.


Ebben az ügyben az okozott kár lényegesen kisebb, más, folyamatban lévő ügyed nincs, tehát a gyanú megalapozatlan.


FELLEBBEZZ!

2023. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én hűvösre vágnálak 1-2 hónapra, hátha ott megnyugszol...
2023. febr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Behalok rajtad, még igérgetted a múltkor, hogy nem fogsz lopni, egy rakás törvényt felsoroltál, ennyire nem bírod ki? És van olyan gyanúm, hogy másfele is loptál.
2023. febr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 DK-s ***** válasza:

#16-nak:


A gyanú kevés. :)

2023. febr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Tudom.
2023. febr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!