Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Már kérhetem a nyomozati anyagot?

Már kérhetem a nyomozati anyagot?

Figyelt kérdés

Jó estét mindenkinek! Két hete tettenértek csalás miatt, személyes pénzátvétel közben, lett egy csalási ügyem. Őszíntén elmondtam, hogy még négy személytkárosítottam meg, de csak azzal az aznapival gyanúsítottak meg, azt mondta a jegyzőkönyvfelvevő rendőr hogy ezeket elmondtam, majd lesz még egy második folytatólagos kihallgatás, majd akkor közlik a további négy gyanút. Érdeklődnék, hogy az eddig keletkezett nyomozati anyagot, ha kérem, ideadják, vagy majd csak nyomozás befejezése után egyben az összeset? Úgy hallottam, hogy nyomozás közben is lehet az addigiakat kérni. Igaz ez?

Ügyvédem nincs, büntetlen előéletű vagyok. A kocsim lefoglalták.



#csalás #megtévesztés #unokázóscsaló
2023. febr. 15. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Unokzascsalo


Jofej vagy.

2023. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ne te ítélj, majd a bíróság meghonorálja, én csak kérdeztem valamit.
2023. febr. 15. 20:50
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

De megitellek. Egy troger vagy. Egy sopredek.


Gondolom szazezrekrol, milliokrol van szo, raadasul uzletszeruen, nyilvan bunszovetsegben. Vagyis 2-8evig. 5evig bortonben rogsz rohadni.


Sved vagy,mi?

2023. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Majd lesz kirendelt ügyvéded.


Addig is, hogy legalább a szemed szokja a jogi szöveget:



39. § (1) A terhelt jogosult arra, hogy


a) megismerje a gyanúsítás és a vád tárgyát, továbbá ezek változását,


b) a bíróság, az ügyészség és a nyomozó hatóság megfelelő időt és körülményeket biztosítson számára a védekezésre való felkészüléshez,


c) a büntetőeljárási jogairól és kötelességeiről a bíróságtól, az ügyészségtől és a nyomozó hatóságtól felvilágosítást kapjon,


d) védelmének ellátására védőt hatalmazzon meg vagy védő kirendelését indítványozza,


e) a védőjével ellenőrzés nélkül tanácskozzon,


f) vallomást tegyen vagy a vallomástételt megtagadja,


g) bizonyítékot terjesszen elő, indítványt és észrevételt tegyen, az utolsó szó jogán felszólaljon,


h) a tárgyaláson és a személyi szabadságot érintő bírói engedélyes kényszerintézkedés tárgyában tartandó ülésen jelen legyen és az e törvényben meghatározottak szerint kérdéseket tegyen fel,


i) jogorvoslattal éljen,


j) az eljárás ügyiratait - az e törvényben meghatározott kivételekkel - teljes terjedelmében megismerje,


k) egyezség megkötését, illetve ügyészi intézkedés vagy határozat kilátásba helyezését kezdeményezze.

2023. febr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2-8 évig terjedő az ügy az valóigaz, de arra válaszoljatok már amit kérdeztem.
2023. febr. 15. 22:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kaptál választ
2023. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem kirendelt, hanem meghatalmazott lesz, kb. egy hét.

Nem arra kaptam választ, amit kérdeztem.

2023. febr. 15. 22:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Az a-ban Bene van
2023. febr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még azt is tudom mit fog javasolni az ügyvéd.

Nyugi koma, nem fogok ingyen jogi tanácsadást adni, de bűnszervezettel te szpol mint a kosmalac.

(Haha)

2023. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De cserebe viselkedhetsz bent akarhogy, hisz a kedvezmenyed ugrott mar az elejen
2023. febr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!