Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tiltja a törvény, hogy rendőrr...

Tiltja a törvény, hogy rendőrről fényképet készítsek?

Figyelt kérdés

Egyik este készítettem egy (egyébként tök homályos kivehetetlen) képet két rendőrről egy szórakozóhely előtt. Erre ők igazoltattak, kipakoltatták a zsebeimet, megnézték a telefonom, kitörölték a képet, stb, éppenhogy csak nem vittek be. Igazuk volt, tényleg lehet egy képért így megszivatni valakit?

(nem budapesten történt)


2010. okt. 6. 16:37
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
naja de ha megpróbálom fölírni a jelvényszámukat akkor meg bevisznek, megvernek és letagadják az egészet, ez a baj a rendőrséggel (szerintem)
2010. okt. 6. 16:56
 12/26 A kérdező kommentje:
2006 óta eléggé túlbuzgó lett a rendőrség úgy veszem észre, de még vidéken is??
2010. okt. 6. 16:57
 13/26 anonim ***** válasza:
36%

Megmotoztak az utcán? Úgy érted, levetkőztettek meztelenre, és átnézték az összes testnyílásodat, a végbeledbe is belenyúltak?

Merthogy a motozás ezt jelenti... amit a rendőrök tettek, azt ruházatátvizsgálásnak hívják, és igen, ha igazoltatnak, joguk van hozzá.

Kicsit úgy látom, te nem is kérdezni akartál, inkább nagyzolni ezzel a "2006 óta túlbuzgó lett a rendőrség" meg a "biztos megvernének és letagandnák" szöveggel...


Egyébként: ha rólam, vagy a gyerekemről készítenél "csak úgy" fényképet az utcán, én nyakon vágnálak érte.

2010. okt. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
32%
2006? Ne viccelj már, lassan fél éve új szelek fújnak..
2010. okt. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

17:07 Ne haragudj, de ba szd meg magad! miért nyúl hozzám egyáltalán? (bocsánat, hogy nem tudom mi a különbség ruházatátvizsgálás és motozás között sggfej!)

HA igazoltatnak... de miért is igazoltattak? Nem akartam napiszarra küldeni egy fekete pacát...

Akkor is probléma van. Ha ez szerinted jogos volt, akkor a jogrendszerrel van a baj.

És nem nagyzolás, de ha én megyek haza, és "baj" van, akkor hol vannak?? Egy másik ember igazoltatnak mert csúnyán nézet rájuk??

2010. okt. 6. 17:17
 16/26 A kérdező kommentje:

17:07 nem vagyok benne olyan biztos....

(nem vagyok semmilyen "fan")

2010. okt. 6. 17:27
 17/26 anonim ***** válasza:
75%
magadnak kerested a bajt. minkek fényképezed a rendőrt ráadásul egy club előtt?? mégis mit vártál hogy majd bevág egy partypózt? a rendő meg akkor igazoltat amikor akar, és még meg is motozhat.
2010. okt. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
17:33 ők is ezt mondták, csak még mindig nem értem, hogy mit követtem el, de már nem is érdekel
2010. okt. 6. 17:40
 19/26 anonim válasza:
Nem követtél el semmit, csak ellenőriztetni volt kedvük, és látták te úgyis ráérsz rendőröket fotózgatni, aztán gondolták akkor miért ne téged. Mellesleg minek fotózgatsz te bárkit is?
2010. okt. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 egy szabadkőműves válasza:
Nem készíthetsz a beleegyezése mert az a személyiségi jogokat sérti, ezért takarják ki az emberek arcát a tv-ben, a szórakozóhelyeken pedig azzal hogy belépsz a kapun elfogadod hogy bármit csinálhatnak az ő általuk készített képpel (már ahol van ilyen), csak ezt kevesen tudják. Egyébként a rendőr bármikor igazoltathat főleg úgy gondolom hogy ez éjszaka volt ráadásul egy szórakozó hely előtt. Azt a kijelentésedet pedig nem értem miszerint 2006 óta túlbuzgó lett a rendőrség. Ez most miért is lenne rossz? Pont a fidesz-esek szóltak be egyszer nekik (ha jól tudom okt.23-án) hogy nem csináltak semmit aztán a tv ostromnál megmutatta a rendőrség hogy mit tud csinálni. Tehát ez személyes tapasztalat vagy csak az 1-2 éve a médiában beszélő politikusok beszéde miatt gondolod ezt?
2010. okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!