Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tiltja a törvény, hogy rendőrr...

Tiltja a törvény, hogy rendőrről fényképet készítsek?

Figyelt kérdés

Egyik este készítettem egy (egyébként tök homályos kivehetetlen) képet két rendőrről egy szórakozóhely előtt. Erre ők igazoltattak, kipakoltatták a zsebeimet, megnézték a telefonom, kitörölték a képet, stb, éppenhogy csak nem vittek be. Igazuk volt, tényleg lehet egy képért így megszivatni valakit?

(nem budapesten történt)


2010. okt. 6. 16:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
32%

". Közterületen fotót bármikor bárkiről készíthetsz"


Nem! Miért állítasz olyat amiről fogalmad nics.

2010. okt. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
39%

Hát figyu, ha engem állnál neki csak úgy fényképezgetni az utcán, pláne éjszaka, én is megkérdezném, hogy mégis mi a fészkes fenét akarsz azokkal a képekkel! Amúgy nem lehet csak úgy fényképezgetni az utcán bárkit, nemcsak rendőrt, de civilt sem.


Az eljárás amúgy jogoos volt, nem kell különösebb indok ahhoz, hogy a rendőr igazoltasson és átvizsgállja a ruházatodat! TÉGED NEM MOTOZTAK!


Legközelebb nem fényképezgess rendőrt és nem kell kipakolnid a zsebeidet!

2010. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Azért tegyünk különbséget a között, hogy konkrétan valakit fényképezel le, vagy csinálsz közterületen egy fényképet, amin rajta van mellesleg XY is, de nem ő a fénykép tárgya.
2010. okt. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

1:Te örülnél neki, ha egy vadidegen lefotózna, ki tudja miért?!?!?!Ugye, hogy NEM!!

2:Így is fikázzák a rendőröket ebben az országban, a rendőrök helyében én is ezt tettem volna Veled! Ugyanis ki tudja, hogy hogy élhettél volna vissza ezzel a képpel,ők azt nem tudták, hogy homályos kép...Mellesleg ha feltöltöd bizonyos oldalakra..(Napisz@r, Csibef@sz, stb..), akkor még a rendőröket veszik elő!

2010. okt. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Adatbázist nem csinálhatsz belőle.

Nem publikálhatod, elvileg a iwiw-en minden olyan fényképet* feketézni kellene amin más is van.

"Z"

2010. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 KÁELEF ***** válasza:
A rendőrség is videózza az embereket az utcákon, közterületen, de megtehetik mert náluk a hatalom. Az erősebb kutya b....k, tudod. Amúgy a rendőröket jobb marha nagy ívben elkerülni, csak magadnak csinálsz problémát.
2010. okt. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!