Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Májusban ki mire számít a...

Májusban ki mire számít a Gyárfás-perrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Májusra várják az elsőfokú ítéletet Gyárfás Tamás perében, ahol Fenyő János meggyilkolásának felbújtójaként vádolják.


Mire számítotok ez ügyben? Ihász Sándor volt főügyészt nemrég már elsőfokon elítélték, mert próbálta eltussolni azokat a hangfelvételeket, amiket Portik Tamás rögzített, amikor Gyárfással beszélt.



2023. márc. 19. 15:13
A kérdező szavazást indított:
Ítélet születik: Gyárfást bűnösnek találják
Ítélet születik: Gyárfást nem találják bűnösnek
Még talán nem születik ítélet, s a per tovább húzódik
Gyárfás talán még a másodfok előtt kereket old az országból
12 szavazat
1 2
 1/11 MDaniel98 ***** válasza:
100%
A per tovább húzódik, de végül Gyárfást bűnösnek találják.
2023. márc. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 DK-s ***** válasza:
50%

Én akkoriban igencsak benne voltam az éjszakai élt sűrűjében. Persze sokkal kisebb kaliberű voltam, de van rálátásom az akkori, majd utána következő eseményekre.


Nem Gyárfás volt a megbízó. Fenyővel sokáig feszült volt a helyzet mert belenyúlt Gyárfás üzleti érdekeltségébe, de nem sokkal Fenyő halála előtt megegyeztek. és mindkettőjükre nézve előnyös alkut kötöttek.


Nem volt érdeke hogy Fenyő meghaljon.


Viszont Gyárfás folyamatos konfliktusban volt egy bizonyos politikai körrel, akiknek a hatalomra kerülésükkor első dolguk volt a köztévéből való eltávolítása. Utána is számtalan alkalommal próbálták ellehetetleníteni, sikertelenül.


Egyetlen olyasvalaki volt az akkori időkben aki ehhez a politikai körhöz tartozott, de ennek ellenére az MSZP idején is olyan magas pozícióban volt ami segítette az eligazodást az alvilági körökben, és a rendőrség munkáját is tökéletesen ismerte.


Pintér Sándor, Országos Rendőr-főkapitány.

2023. márc. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
DK-s. Ez nem igaz. Fenyő volt bizalmasa azt mondta csak látszólag, Horn nyomására lett béke. Ezek ketten akkor is halálosan gyűlölték egymást. A gyilkosság előtt nemsokkal Fenyő megint ráküldte az úszószövetségre a Népszava újságíróit, mert az OTP visszavonta a támogatást vmi botrány miatt. Gyárfás úgy kiakadt, hogy a képükbe vágta ők a Fenyő nélkül nem mernek ide jönni. És meg is mondta, hogy újból háború lesz. Eddig se volt béke köztük, csak csend állt be. Fenyő amúgy is olyan galád, pénzéhes és hazug ürge volt, hogy az adott szavát mindig megszegte, úgyhogy ő csak úgy tett, mintha kezet fogna a Gyárfással.
2023. márc. 20. 06:23
 4/11 NTBS ***** válasza:
35%
Még nem lesz döntés.
2023. márc. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Semmit. Véleményem szerint elnapolják. Ha meg is tartják a tárgyalást bűnösnek találják, fellebbeznek. Szabadlábon védekezik. Évekig nyújtják még mint a rétestésztát majd a másodfokon.
2023. ápr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Holtbiztos, hogy Gyárfást fölmentik.

Ordít az egész perről, hogy csak Portik Tamás próbálja belerángatni Gyárfást. Ki bízta meg a bérgyilkost, Jozef Rohácot, Fenyő János megölésével? Portik. Portik következetesen arról beszél, hogy Gyárfás kérte őt erre. Rengeteg telefonbeszélgetésüket rögzítette (mert már előre készült arra, hogy Gyárfást kicsinálja), de egyik beszélgetés sem bizonyítja az ő állítását.

Más bizonyíték sem szól Gyárfás ellen.

Ihász Sándort első fokon elítélték, de nyilván lesz másodfok is.


Azt el tudom hinni, hogy Gyárfás és Fenyő csak látszólag békültek ki Horn Gyula kérésére, de Gyárfásnak nem tartozott a módszerei közé, hogy megölesse üzleti ellenfeleit. Ezt még Fenyőről inkább el tudnám képzelni, habár ténykérdés, hogy haláláig egyetlen alkalommal sem tett ő sem ilyet.

2023. ápr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 DK-s ***** válasza:
47%

#6-nak:


Pontosan.


És Portik sem csak hobbiból próbálja belerángatni Gyárfást. Mindenki tudja, hogy az "olajos" balhék mögött mindvégig Pintér állt, és valamiért PINTÉR akarja elrakni az útból Gyárfást.

2023. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
7 év fegyház.
febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyárfás annyit kapott igen, de úgyis nyilván fellebbez. Portik meg èletfogytiglan, szegény csávó jól elintézte az életét…
febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Én Portikot nem sajnálom, és sejtettem, hogy felbujtóként bűnösnek találják, akkor pedig sokat fog kapni.

De Gyárfás ítéletén teljesen megdöbbentem. Én írtam #6 választ, hogy holtbiztos, hogy fölmentik. Hát, alaposan melléfogtam.

De ez egyelőre nem jogerős. Fellebbezni fognak, majd meglátjuk, mi lesz a vége.

febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!