Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségről érkezett levelet...

Rendőrségről érkezett levelet nem vagyok köteles átvenni?

Figyelt kérdés
Most értem haza, már járt a postás, mert egy értesítő volt bedobva, hogy a rendőrségtől hivatalos irat jött, holnaptól postán átvehető. Nem tudom mi, nincs közöm a rendőrséghez, ennek ellenére lehet valami határozat vagy kérelem, hogy jelentkezzek határvadásznak, ugyanis nagyon toboroznak most. Én nem mennék érte. Nem gond, ha nem veszem át ezt a levelet? Nem kötelező átvenni azt a levelet sem, ami a rend őreitől jött?

2023. márc. 30. 12:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Vedd át
2023. márc. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kötelesnek nem vagy köteles, a rendőrség viszont köteles lesz veled szemben intézkedni, ha a helyzet úgy kívánja.
2023. márc. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A toborzóleveleket nem hivatalos iratként kézbesítik ki. Nem tudni mi van a levélben, de a helyedben átvenném. A második eredménytelen kézbesítést követően az iratot kézbesítettnek kell tekinteni!

Sok minden lehet benne közlekedési szab.sértéstől kezdve tanúbeidézéséig. Ha szab.sértési ügy akkor a rendelkezésre álló információk alapján fognak határozatot hozni (megkapja az üzembentartó a bírságot). Ha tanúvallomás miatt nagyon fontos a meghallgatásod akkor az eredménytelen kézbesítéseket követően majd nem a postás fog hozzád kimenni hanem a járőr hogy előállítson (s visznek ha van dolgod ha nincs, ha viszont átveszed akkor az előadóval legalább meg tudod beszélni mikor menj be amikor neked is alkalmas).

2023. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha értesítő jött, akkor ez ajánlott (sőt valószínűleg tértivevényes) levél. Ebben azért fontos dolgokat szoktak küldeni.

Ha nem veszed át, csak neked lehet bajod belőle. Még egyszer megpróbálják, aztán visszamegy a levél a feladóhoz "a címzett nem kereste" megjelöléssel. Ők meg megállapítják, hogy a kétszeri sikertelen kézbesítés megvolt, ezzel beállt a kézbesítési vélelem. Ez azt jelenti, hogy jogilag úgy kell tekinteni, mintha megkaptad volna és ismernéd a tartalmát. Ha leírtak valamit, hogy fizesd be, akkor az adott határidő belül köteles vagy befizetni vagy jönnek a szankciók. Ha meg kell jelenned valahol valamikor, akkor ugyanez van. Ha lenne lehetőséged fellebbezni, és emiatt csúszol ki a fellebbezési határidőből, ugyanúgy jogerőssé válik a határozat.

Magyarul: csak magaddal tolsz ki, ha nem veszed át.

De természetesen jogod van hülyének lenni, majd viselheted a következményeit.

2023. márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
lehet 100-al rongyoltál a 30-as szakaszon és most jött a bünti
2023. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem követtem szabálysértést. Most beszéltem egy ismerősömmel, aki a kormányablakban dolgozik, azt mondta, hogy lehet idézés, hogy meg kell jelenni náluk a leírt időben.
2023. márc. 30. 12:42
 7/17 A kérdező kommentje:
5ös Nincs kocsim, sem kerékpár, sem motorkerékpár, busszal meg gyalog járok.
2023. márc. 30. 12:44
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
#6 ha idézés akkor ott van rajta az ügy előadójának a telefonszáma felhívod és megbeszéled vele te mikor tudsz bemenni. Normálisak, ha életszerű indokot adsz elő (pl. dolgozol akkor éppen, vagy más fontos dolgod van) akkor többnyire adnak másik időpontot.
2023. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszitek észre, hogy "kérdező" csak szórakozik?
2023. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles átvenni de a jogkövetkezményeket viselned kell.

Nem hivatkozhatsz arra hogy neked nem tudsz róla.

Sok sikert a dacpolitikához.

2023. márc. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!