Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanúként nem jelentem meg egy...

Tanúként nem jelentem meg egy tárgyaláson ami oktoberben volt mert a régi lakcímemre érkezett a levél és ott nem vette át. Az új lakcímre való bejelentkezésnél tudtam meg ezeket mert a rendőrség kijött és szóltak. Ilyenkor mi történik? (Folyt. Lent)

Figyelt kérdés
Nem történt semmi aláírtam egy papírt mert körözték a tartózkodási helyemet mondta a rendőrség majd keresnek a bíróságtól ezügyben ők többet nem tudnak és elmentek. És ez már márciusban történt azóta se keresett senki ilyenkor mivan, mi történik? Azt sem tudom melyik bíróság, milyen ügyben, stb.

2019. jún. 7. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Majd foják keresni.

Csak le ne tartóztassák.

Hatalmazzon meg egy ügyvédet.

2019. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
*fogják*
2019. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ugyan miért tartoztatnanak le? Tanu vagyok nem vadlott és talalkoztam a rendorokkel akik felvettek az uj cimet/adatokat és mondták,hogy majd a birosag jelentkezik. Melyik részt nem értetted?
2019. jún. 7. 22:00
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

A törvény szerint ha az idézés ellenére a tanú nem jelenik meg a tárgyaláson, elővezetése rendelhető el vagy rendbírsággal sújtható - más jogkövetkezményt a törvény nem ír.


Önt nem vezették elő, nem sújtották rendbírsággal, így nincs mitől tartania, most már tudják a címét, s ott fogják keresni, ahogy a rendőrség munkatársa is mondta.

2019. jún. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!
2019. jún. 8. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!