Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Küldtem egy csomagot, átvevő...

Küldtem egy csomagot, átvevő (címzett) előre utalt. A csomag a foxposton keresztül került feladásra, ami meg is érkezett a foxpost raktárba . Mi történik ha feljelent a címzett engemet. ?

Figyelt kérdés

Én a csomagot elbuktam, ami 150.000 Ft értékű . 100.000 Ft utalt előre az illető és 50.000 Ft volt az utánvét összege . A foxpost csak 50.000 forintig terítí meg a kárt eltűnt csomag esetén, amennyiben a feladó és a címzett is magánszemély .


A csomag a foxpost raktárában van állítólag meg mindig és arra kértek legyen türelmes, 15 munkanap álla rendelkezésükre hogy a csomagom megtalálják.


Ezt közöltem is a címzettel, de ő azonnal követeli vissza a 100.000 forintot, annak ellenére hogy én nem hibáztam. ( előleget nem kértem, ő küldte a felesége számlájáról … ) 15 napot nem akarja megvárni, pedig ha időközben megkerül a csomag, a posta neki küldi ki és átveheti 50.000 Ft - értékben . Ha vissza utalom neki a pénzt (ami szerintem nem jogos mivel q foxpost elismerte hogy hibázott) akkor neki 50.000 forintjába került a 150.000 forint értékű csomag .


Ha feljelent mire számíthatok ? Mi ennek a menete ? Meghallgatnak engem is vagy visznek egyenest a börtönbe vagy béke tárgyalásra ahol van még esely kiegyezni ? Mi ennek a menete.? Sajnos nem vagyok módos és így nekem ez hatalmas kiesés . Konkrét se pénz se termék. A vásárló a 15 napot nem hajlandó megvárni-azt mondta ha nem küldöm ejfelig vissza az összeget, feljelent .


Én bizonyítani tudom, hogy a foxpost hibázott, jegyzőkönyvbe felvették.


Azt gondoltam hogy amennyiben nem kerül meg a csomag, úgy vissza utalom a pénzét ( amiből levonom a postai költséget, mivel a másik kettő csomag rendben megjött és mégsem vette át hanem elutasította ) .



2022. okt. 11. 20:53
 1/3 Fárasztó96 ***** válasza:
0%
Hát, szerintem ne bunkózz, utald vissza. Mintha tegnap már láttam volna egy ugyanilyen kérdést máshogy megfogalmazva
2022. okt. 12. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a vásárlód csak fenyegetőzik, ha fel is jelent, az polgári peres ügy, ami bőven több mint 15 nap, bőven okafogyott lesz, mire elindul. Ha tényleg elveszett az áru akkor majd visszakaphatja a pénzt.

Mondd meg neki, hogy jelentsen nyugodtan, a 15 napon azzal se tud változtatni. Nem fognak sehova se vinni.

2022. okt. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megkerült . Vissza utalom, posta költséget meg levonom mivel így sem akarja átvenni .
2022. okt. 12. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!