Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gyanúsítotti idézés nem...

Gyanúsítotti idézés nem szabályszerű. Ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tegnap délben hazamentem és egy értesítő volt a postaládában. Megnéztem, a rendőrségtől jött valami. Ma elmentem érte a postára és átvettem. Kibontottam és azzal szembesültem, hogy gyanúsítottként beidéztek kihallgatásra. Sosem volt még ügyem, de tudom miről lehet szó, mostmár leesett, egy piti dolog. Egy óriási hibát viszont elkövetett a rendőrség. Azt írta, hogy Önt a fenti szerv xy irodába idézem 2023. 03. 30. nap 10.30 órára. Hát bakker az tegnap volt. Az idézést pedig 3.hó 27-én írták és adták postára. Tegnap volt 30-a. Ha tegnap otthon lettem volna mikor jött a postás és átveszem a levelet, akkor is késő lenne, mert 11 órakor járt és akkor dobta be az értesítőt. Ma átvettem, látom a dátumot. Utánanéztem neten, hogy mit tudok tenni, de semmit nem találtam csak annyit, hogy úgy kell az idézést és az értesítést küldeni, hogy az időpont előtt legalább öt nappal megkapja. Akkor ez hiba. Nem lehet belőle problémám, mert tudhatta volna a rendőr, hogy ha 03. 27-én ír és küld idézést, az két-három nap mire megérkezik és meg öt napot rá kell számítani. Akkor ez így nem szabályszerű. Ez esetben mit csináljak? Ebből nem lehet bajom? Csak ők hibáztak.

2023. márc. 31. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Én a helyedben fölvenném a kapcsolatot az illetékes előadóval és tőle kérdezném meg, mit csináljak.
2023. márc. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vagy még egy másik dolog jutott eszembe. Lehet 04.30-ra szól.az időpont, csak elírta.
2023. márc. 31. 23:31
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Telefon?! Ott a bm melléke az idézésen…
2023. ápr. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs rajta tel szám.
2023. ápr. 1. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!