Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Öv és index miatt tényleg...

Öv és index miatt tényleg elvehetik a jogsit?

Figyelt kérdés

Kisebb városban élek. Az utóbbi pár évben nagyon ráálltak az ilyen kis közlekedési szabálysértésekre a rendőrök. Egyik ismerősömnek összejött a pontja és elvették a jogsiját.


-Nem indexelt ki a körforgalomból 3x

-Nem kötötte be magát 2x

-Nem állt meg a stoptábla előtt, csak gurult, ezért is megbüntették 1x


Ilyen tényleg létezik? Vagy ehhez komolyabb szabálysértések kellenek?



2023. ápr. 18. 22:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Tokmindegy milyen szabalyserteseket csinalsz, ha osszegyulik a pontod, akkor ugrik a jogsi. Nem eri meg folyamatosan renitenskedni az utakon.
2023. ápr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
simán ha összejött a pont
2023. ápr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Sok kicsi sokra megy. Egy öv 3 pont, autópályán 5. Egy index szintjén 3 pont.


Stoptábla baleset nélkül nem jár ponttal, ha mégis okozol, 5 pont.


13 pontnál már jön a levél, 18-nál ugrik a jogsi.


De a pontok 2 évente elévülnek, úgyhogy egy átlagos vezetőnek nagyon nehéz összehoznia, hogy bevonják.

2023. ápr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
58%

Igen.

A biztonsági övet leszrom, csak magát veszélyezteti, de többivel másokat is.

2023. ápr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

#4


Láttál már olyat, amikor valaki nem kötötte be magát és balesetnél agyon nyomta a mellette ülőt, vagy ráesett és az bekötöttnek betörte a fejét? Én igen.


Mást is veszélyeztethet az, aki nincs bekötve, nem csak saját magát.

+ Ha te neadjaég koccansz valakivel, és anyagi kár helyett azért lesz mondjuk orrcsonttörése a másik félnek, mert az bszta bekötni magát, akkor te fogsz személyi sérüléses balesetet okozni, te leszel talán még eltiktva is a vezetéstől pár hétig-hónapig. Miközben ha ő használta volna az övet, talán egy kék-sárga betétlappal el lehetne intézni, kórház helyett. És nem kapsz te más hülyesége miatt súlyosabb büntit.

2023. ápr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem kötelező autót vezetni, lehet busszal is járni.

Aki mégis beül az autóba az tartsa be a szabályokat. És leszarom hogy mi a véleménye a szabályokról. A rendőrök pedig jól teszik hogy megbüntetik. Tegyék minél többször.

2023. ápr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

6, Ha nincs autó az úton csak én egyedül én sem szoktam indexelni. Mi értelme van ha egyedül vagy? Az a többi utasnak jelez valamit. Akkor én sem tartom be a szabályokat ... Nem lehet így felfogni a vezetést és senki nem úgy vezet, hogy minden szabályt betart és ezt a rendőrök is pontosan tudják. Ilyet az ír, akinek nincs jogosítványa.


Szerintem a most jogosítvánnyal vezetők 40%-a nem menne át egy forgalmi vizsgán.

2023. ápr. 19. 00:05
 8/30 árokpart ***** válasza:
6-os Aki nagyvárosban él az tud járni busszal, de vidéken lehetetlen autó nélkül a munkahelyre bejárni.
2023. ápr. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
56%

#8

Járjon biciklivel ha nem képes betartani azt a néhány szabályt.

2023. ápr. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
77%

"Ha nincs autó az úton csak én egyedül én sem szoktam indexelni. Mi értelme van ha egyedül vagy? Az a többi utasnak jelez valamit."


Milyen utasnak jelzel szerencsecsomag ? Bakker ilyenek járnak az utakon.

2023. ápr. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!