Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség miért rögtön úgy...

A rendőrség miért rögtön úgy kezdi, hogy Idézés bűncselekménnyel megalapozottan gyanúsítható személy részére?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt kaptam egy idézést a tend őreitol, pontosabban Rendőrkapitányság Mezőtúr-ról.

Rajta a szám, meg az üi neve.

Ami a fura, hogy nem úgy van írva, hogy Idézés tanú részére, vagy Idézés gyanúsított részére, hanem "Idézés bűncselekménnyel megalapozottan gyanúsítható személy részére"

Ez nagyon furcsa, mert először tanúként szokták idézni az embert, vagy ha netán gyanúsítottként, akkor csak annyit írnak, h idézés gyanúsított részére. Van ilyen, hogy a semmiből rögtön úgy idéz a rendőrség, hogy "Idézés bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személy részére"? Mert sztem a megalapozott gyanú akkortól van, amikor már közölték a megalapozott gyanút, megtörtént az első gyanúsítotti kihallgatás, és másodjára már nem meglepő, ha így idéznek, ahogy fentebb írtam, de elsőjére, holott még se lettem gyanúsítva... Fura.

Nem csináltam semmit ott. Én idén február 10-én pénteki nap volt, jártam Mezőtúon 17:30 és 21:00 óra között, 3 és fél órát vtam ott. De semmit nem csináltam. Azóta nem jártam ott. Most még ilyen idézés jött. Miért rögtön ilyen komoly idézést kaptam, ahogy fentebb írtam? Esetleg hiába nem csináltam semmit, terhelő bizonyíték van ellenem, pl. egy azonosított ujjlenyomat v DNS, úgyhogy innentől nem tudom tisztára mosni magam? Akkor sem csináltam semmit.



2023. máj. 31. 17:18
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért.
2023. máj. 31. 17:20
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert mondjuk már most van elegendő bizonyíték ellened.
2023. máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván mert nyomoztak és képbe kerültél..Mi olyan furcsa ebben?
2023. máj. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem csináltál semmit, akkor tökmindegy, nincs mitől tartanod, mondhatod az igazat.


Ha sáros vagy, akkor nem mindegy, hogy gyanúsítottként vagy tanúként vagy-e kihallgatva, mert gyanúsítottként nem vagy köteles magadra terhelő vallomást tenni, tanúként viszont nincs ilyen "kibúvód", ha nem az igazat mondod/megtagadod bármire a választ, akkor az már önmagában is egy plusz bűncselekmény.

2023. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
És mit nem csináltál?
2023. máj. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen bűncselekményről van szó. Nyilván nem emberölés, fegyveres rablás, némi erőszak, súlyos testisertés, kábítószer kereskedelem lehet, szal nem "életes",meg "erőszakos" cselekmény lehet, mert akkor előállították volna, hanem valami kisebb súlyú ügy, gondolok én olyanra mint lopás, vagy kisebb csalás vagy nem tudom.
2023. máj. 31. 18:00
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Tekintve, hogy mennyire jártas vagy az ilyen idézéseknek még a szövegezésében is, gondolom nem ez lesz az első, hogy elővesznek. Akkor meg ismered a menetet, bemész és ott úgyis elmondják mi van. Ha tényleg nem csináltál semmit, akkor semmi okod az aggodalomra.
2023. máj. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem te vagy az megint, Levike?😅
2023. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
8) nem,őt be szokták vinni amint meglátják az utcán és nem bajlódnak idézésekkel.
2023. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Valszeg full sáros a gyerek, csak mentegeti itt magát. Full szegedi stilusu a hangvétel. Valósznűleg ült is már.
2023. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!