Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségnek jelenthetem,...

A rendőrségnek jelenthetem, ha egy rendőr otthon veri az élettársát?

Figyelt kérdés
A szomszédban egy pár lakik albérletben, a férfi a helyi rendőrségen rendőr. Járőr. Ritkán a városban is látom, úgy néz ki mint a többi rendőr, mint akik védik az embereket, szolgálnak és védenek, rendet tartanak. Magánéletben viszont otthon minden napos a kiabálás, veszekedés. A hölggyel már kétszer beszéltem, azt mondta veri is az élettársa. Mikor mondtam, hogy lépjen le, költözzön egymagában albérletbe, azt mondta havi 160 ezret keres. Egy icipici egy szobát ki tudná venni, de nem tud kauciót fizetni, mikor odaköltözik. Nem szeretik már egymást, mostanában egyre durvább a helyzet. Gondoltam én jelentem, mert már minket is zavar. Azon a rendőrségen, ahol dolgozik ez a pasi, ott jelentsem a főnökének ezt a dolgot, vagy máshol?

2023. jún. 10. 20:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
5%
Otthon senkinek se tilos verni az élettársát, csak közterületen nem szabad.
2023. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 árokpart ***** válasza:
91%
Ezek szerint mégsem szolgál és pláne nem véd ha a feleségét bántja.
2023. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 árokpart ***** válasza:
98%
1-es Testi sértés nincsen helyhez kötve.
2023. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Mér ne lenne?
2023. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert a törvény egy szóval nem említi, hogy helyhez kötött lenne, vagy hogy a saját ingatlanodon elkövetheted következmények nélkül.


Büntetőtörvénykönyv 164. paragrafus (testi sértés), 212/A paragrafus (kapcsolati erőszak)

[link]


(Nem másolom be mert elég hosszú.)

2023. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
1-es Akkor téged otthon összeverhetlek,de ha kilépsz az ajtón,akkor már nem?
2023. jún. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az ember esze megáll. Akkor joggal gondolhatja bárki, hogy rendőrök is magánéletben sem különbek más bűnözőnél. Olyat már hallottam aki droggal foglalkozik otthon. Felvetődik ilyenkor az, hogy egy munkahelyen mindegy, hogy magánéletében mit csinál, hogy él egy ember, csak a munkahelyen a munkáját végezze el. A rendőrségnél ez nem így van, ott a munkahelyen az is fontos, hogy teljesen kifogásolhatatlan életet éljen, gondolom akkor otthon is.
2023. jún. 10. 21:21
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

Ezeknek a szánalmas provokatív kérdéseknek mi értelme?

Minek jelentenéd?

Ha a nő nem lép, nem hagyja el, nem jelenti fel úgyse lesz semmi. A nő azt fogja mondani nem történt semmi.


Ebben az esetben te pedig minek avatkozol bele? Ő ebben akar élni egészségére.

2023. jún. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

8-asnak teljesen igaza van.

Kérdező, ne akarj a nő helyett feljelentést tenni!

2023. jún. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
De ezt simán jelenteni kell, egy ilyen ne legyen rendőr sőt tök mindegy mi a foglalkozása.
2023. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!