Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A sorozattolvajok ezt kihaszná...

A sorozattolvajok ezt kihasználják, hogy ha 100 rendbeli, akkor is 3 év a max büntetés?

Figyelt kérdés

Ha egy tolvaj lop 2-3 különböző helyszínről, de kisösszegeket, az már üzletszerűség és 3 év adható. Viszont, ha pl. 100 helyről lop de akkor is kis összegeket, akkor is 3 év a plafon a büntetési tétel.


Tegyük fel, ha lebukik és tárgyalja a bíróság az ügyet, megbánást tanúsít és a bíró a középmérték alatt marad és kap a tolvaj vagy 1 év 6 hónapot, még a középmértéket sem? Meg ezek a tolvajok valszeg tudják, hogy ha 100 rendbeli esetet követnek el, akkor is 3 év a max., mintha 5 rendbelit követtek volna el?



2023. jún. 19. 14:51
 1/5 MDaniel98 ***** válasza:
87%
Nem hiszem, hogy ennyire leleményesek lennének.
2023. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Ja csak az a baj levike hogy évek óta nem tudod mi határozza meg a rendbeliséget.

Na majd az ügyész meg a bíró elmagyarázza.

2023. jún. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Dehogy nem tudom mi határozza meg. Ott van a btk-ba. 2012. évi C. törvény. Ki is nyomtattam, itt van a polcomon. Csak most én nem fogom keresni az értelmező rendelkezéseknél.
2023. jún. 20. 01:13
 4/5 anonim ***** válasza:

"2-3 különböző helyszínről, de kisösszegeket, az már üzletszerűség"


Nem ettől lesz üzletszerűség...


"Viszont, ha pl. 100 helyről lop de akkor is kis összegeket, akkor is 3 év a plafon a büntetési tétel."


A rendbeliség mindig súlyosító körülmény.


"ha lebukik és tárgyalja a bíróság az ügyet, megbánást tanúsít és a bíró a középmérték alatt marad és kap a tolvaj vagy 1 év 6 hónapot,"


Ez egyáltalán nem így van.

A kiszabott büntetést nagyon sok tényező befolyásolja.

(pl. engem soha nem hat meg a terhelt megbánása......)


"még a középmértéket sem?"


Igen, előfordulhat.


"Meg ezek a tolvajok valszeg tudják, hogy ha 100 rendbeli esetet követnek el, akkor is 3 év a max., mintha 5 rendbelit követtek volna el?"


És akkor mi van, ha tudják?


Az ítélet szigora nem ettől függ. Valamint elfelejted, hogy ha bűnismétlés van (vissaesés formái) akkor teljesen máshogy néz ki a dolog.

2023. jún. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én bevezetném azt, hogy ahány forintot lopott annyi nap börtön. Senki nem lopna, hamar összegyűlne az életfogytiglan.
2023. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!