Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőröknek csendháborítás...

A rendőröknek csendháborítás esetén konkrétan milyen eszközei vannak?(részletesebben lent)

Figyelt kérdés

Nemrég költöztek a szomszédomba azok a tipikus tapintatlan görények,és hajnalig bömböl a zene,kihívtam a zsarukat,aminek hatására lehalkították,majd amint elmentek, rá 10 percre visszahangosították,megint kihívtam őket,aztán attól függetlenül hogy névtelen bejelentést tettem,a helyszínen lévő,a csendháborítást másodjára is tapasztalő rendőr felhívott ENGEM,hogy én hol vagyok most, és hogy menjek oda stb,illetve ha máskor is ez a helyzet áll fent,én rögzítsem a hangot,és én jelentsem őket fel...

Na most itt az a kérdés,hogy ha figyelmeztetésre még mindig annyi a decibel,ami szabálytalan,a rendőr nem tud helyszíni bírságot kiszabni és saját jogkörben hivatalból cselekedni?Mi a fenének hivogat engem?Miért nem büntette meg?Ha nincs villogóm bezzeg egyből megállít és repül a bírság.Ott és akkor köpni-nyelni nem tudtam mert fel sem merült hogy engem fel fognak hívni,szóval örülnék ha valaki felvilágosítana...



2023. jún. 25. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Semmilyen.
2023. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez polgárijogi ügy. A rendőr tájékoztatott, hogy vedd fel mindig a zajt, sőt naplózd az időt is. Kihívhatod továbbra is őket, mert ez is neked kedvez majd. A rendőrök csak annyit tehetnek, hogy kijönnek, jegyzőkönyvet írnak az esetről, és megkérik, hogy hagyják abba a csendháborítást. Te amit tehetsz:

Hivatalosan panaszt nyuthatsz be az önkormányzatnál. Ők intézkedhetnek. Te meg feljelentheted őket, ha van bizonyítékod ( hangfelvétel, naló, rendőrségtől kikért jegyzőkönyvek, önkormányzat felé tett hivatalos panaszok) Bíróságon meg kérhetsz kényszer kilakoltatást. Mi végig csináltunk 4 évembe, rengeteg hangfelvétel, rendőrség, naplóba fájt, de a végén a bíró kötelezte a költözésüket.

2023. jún. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na ez az amit nem tudtam,én naívan azt hittem,hogy ez olyan,hogy én felhívom a figyelmét egy szabálysértésre,amely szabálysértést ő tetten ér,és aztán ugyanúgy ahogy a biciklis példánál,kiszabja a bírságot(mondjuk pár tízezer Forintot) és ezt addig csinálja amikor előbb-utóbb megunják a ráfizetést és abbahagyják,de ha ez a valóság amit leírtál,nem csodálom hogy ennyire pofátlan ez a sok tapintatlan féreg,mert ezt végigcsinálni egy másodállás...
2023. jún. 25. 14:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Nekünk szó szerint az egészségünk is ráment. A mi esetünkben 2 alkoholista tesvér volt a gond. 2 nő, de végül is négyen voltak, mert 2 alkoholista barátjuk is mindig ott voltak. Minden nap hajmali 4-5 ig ment a full hangerővel a zene, vagy a verekedés, ordíbálás, bútorok, üvegek kidobálása az utcára. ( az emeleten lévő szobából bezárt ablakon keresztül dobálták ki a dolgaikat hajnalban) Férjem olyan munkakörben dolgozik, ahol naponta több százezer ember élete füghet tőle. ( vasúti főtechnikus, akik a vasúti útvonalakon lévő jelzőrendszereket ellenőrzik, javítják) Én laboránsként dolgozom, ahol szintén fontos, hogy agyilag ott legyek. A több éves álmatlanség megtette a hatását. Nekünk annő egy rendőr mondta el, hogy mit tehetünk. Végül bíróságon kötöttünk ki. A végeredmény: Kényszerkilakoltatás. El kellett költözniük. Ennek már 5 éve, de ma is felkelünk nagy ritkán ha zajt hallunk. Pedig a mostani szomszédék nagyon kedvesek, nem zajosak, dolgoznak ők is.

2023. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kettes:

Együttérzek veletek,itt nemrég költöztek ide fiatalok(kertesházról van szó,nem tudom nálatok hogy volt),jól szituáltaknak tűnnek(valszeg gazdag szülő egyetemista gyerekei,vagyis én arra tippelek),és mivel májusba költöztek és akkor viszonylag csendben voltak és most sem mindennap van ez,merem remélni hogy csak nyári banzáj van,viszont úgy gondolom azt sem kell tolerálnom...

Most viszont magam megerősítve, találtam egy cikket ahol ezt írták,szóval most tényleg meg vagyok kavarodva...


[link]


"2. A közterület-felügyelő, a rendőr, vagy a természetvédelmi őr értesítése


Ha többszöri felszólításra sem szűnik a zaj, ami véleményünk szerint nem tolerálható, értesíthetjük a rendőrséget, aki megszünteti a zajforrást. A rendőr figyelmeztetheti a csendháborítót a csendháborítás tényére, indokolt esetben (pl. többszöri kiszállás) 5.000-150.000 Ft közötti pénzbírságot szabhat ki, illetve feljelentést is tehet."

2023. jún. 25. 14:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ha komolyan venné a sün a munkáját akkor le is foglalhatná a zajkeltő eszközöket
2023. jún. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Névtelen bejelentőt nem tud zavarni a zaj.


Ezért hívtak fel.

2023. jún. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Az intelligencia az ott kezdődik, hogy addig be sem költözöl olyan lakásba aminek nincs kellően kiépítve a zajszigetelése vagy legalább egy helység ahol egyedül lehetsz. Az más kérdés, hogy az ilyen rohadékot az sem érdekli, és addig kapar ameddig át nem üti.
2023. jún. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 árokpart ***** válasza:
47%
Egyértelműen garázdaság. Ha egy játékpisztoly elsütése is az akkor ez mivel, hogy folyamatos szintén garázdaság.
2023. jún. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!