Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A bűncselekményi értékhatár...

A bűncselekményi értékhatár alatt a rendőrség kb semmit sem tehet?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom 50ezer Forint az értékhatár. Ez alatti szabálysértésnél/bűncselekménynél a rendőrség sajnos tehetetlen?

2023. jún. 29. 11:49
 1/10 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Ha visszeső vagy nem igen fog számítani ha értékhatár alatt van.
2023. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem, de a gyakorlatban felette sem tesz semmit.
2023. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatban semmit sem kap az illető hacsak nem súlyos visszaeső. De ha első alkalom bent a kapitányságon kap egy szóbeli ejnye-bejnyét majd egy halom irat és egy rahedli papírmunka után lezárják az ügyet.
2023. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Így van értékhatás alatt nem számít. Bugázz nyugodtan tesa
2023. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Dehogynem.

A Rendőrkapitányságog közrendvédelmi osztály szabálysértési elkövetési alosztálya ezzel foglalkozik. Elzárással is sújtható szabálysértésekkel. Foglalkoznak 50k alatti összeggel is. Rengeteg bolti lopás van náluk. Előfordul, hogy valaki ellop 50 ezer alatti értéket, ha nincs minősítő körülmény, marad szabálysértés és ha tettenérik, lehet alkalmazni szabálysértési őrízetet. Ha sikerül elmenekülni az elkövetőnek, de 48 órán belül elfogják a rendőrök az is tettenérésnek számít. Nem is ritka, hogy 50k alatt őrízetbe veszik az elkövetőt, max. 72 óráig lehet rendőrségi fogdán, és aztán bíróság elé állítják úgy, hogy ott elengedik, mert pl. figyelmeztetést, vagy pénzbírságot szabnak ki. A gyakorlatban nem szokott a bírósági titkár az ilyenekért nagy büntetést adni, elenyésző amit ad, mert maga a fogda is egy büntetés, meg az is beleszámít.


Egyszer fent volt neten, nem tudom visszakeresni kb 5 éve, hogy ha valaki lop, ne 50k alatt lopjon, mert ha elkapják rövid időn belül, akkor gyorsított eljárásban bezárhatják fogdába 72 órára. Inkább 50k felett lopjon, ugyan az már bűncselekmény, de akkor ha előállítanak, kihallgatás után mehetsz haza, nincs fogda hanem majd idéznek. Nevetséges, de így igaz. Na jó, ha milliókat, milliárdokat lopnál mint fideszék, akkor a cselekmény súlya miatt valószínűsíthető, hogy nem engednének el.

2023. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Szabálysértési előkészítő alosztályt akartam írni.

2023. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#5 Akkor mégis csak foglalkoznak vele, bár az ilyen kb semmi büntetés meg nem fogja visszatartani a következő lopástól.
2023. jún. 29. 14:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szidni a sötét középkort, de szerintem jobb lenne, ha a tolvajnak most is levágnák a kezét.
2023. jún. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!


50.000 forint alatt is van élet!


A szabálysértési eljárásban vonják felelősségre azt, akit ezen értékhatár alatt sért törvényt.


Miért lenne tehetetlen a rendőrség?


Tettenérés - az őrizet (szabálysértési) a 72 órája alatt lefolytatja az előkészítő eljárást - bíróság elé állítás gyorsított eljárásban - majd bírói végzés a felelősségre vonásról.


Attól, hogy ez a fajta eljárás nem kerül a média látókörébe, még létezik.


És De. Lehet visszatartó ereje, csak a bírósági titkáron múlik, hogy a végzésében milyen súlyosító körülményeket vesz figyelembe.

Innen tudja az eljárás alá vont, hogy legközelebb nem ússza meg ennyivel....

Én erre külön ki szoktam térni a végzéseim indokolásában.

Nem is fellebbezték még meg egyetlen döntésemet sem.

2023. jún. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 árokpart ***** válasza:

Halihó : Az egyes szabálysértésekről, amelyek büntetése elzárás is lehet

magánlaksértés,

önkényes beköltözés,

rendzavarás (verekedés, hivatalos személy intézkedésével szembeni engedetlenség, sportrendezvényen eltakarja az illető az arcát az azonosítás megakadályozása érdekében),

garázdaság,

tiltott prostitúció, A kisértékre elkövetett lopás nem tartozik ezek közé. Forrás: DAS jogsegélyszolgálat

2023. jún. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!