Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Átverés, csalás károsultjaként...

Átverés, csalás károsultjaként mekkora összegtől érdemes feljelentést tenni? Mekkora az értékhatár?

Figyelt kérdés

28000 Ft-tal foglalkozik a rendőrség egyáltalán vagy csak abban az esetben ha rajtam kívül másokat is átvert neten az illető?

Nem tudom van e értelme. Félek hogy még a 10000 Ft os illetéket is elbukom....



#Átverés, csalás, rendőrség, nyomozás #Hardverapró, börtön,összeg, értékhatár #Büntetési tétel, előre utalás, postázás
2023. febr. 13. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
28ezer Ft-tal nem érdemes feljelentést tenni, ha csak nincs közvetlen és egyértelmű bizonyíték a csaló ellen.
2023. febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért pont 28?

50 az értékhatár.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1213..


Tessék kérdező, olvasd végig a válaszokat.

2023. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jaj, bocs első, most értelmeztem a kérdésleírást 😅

Igazad van egyébként

2023. febr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát ekkora összeggel nem foglalkoznak csak 50 ezer felett.

Csak az a felháborító hogyha banknak, szolgáltatónak, csomagküldő szolgálatnak, NAVnak stb tartozik az ember, akkor behajtó cégek simán behajtanak akár ennél jóval kisebb összeget.

Árul még az elkövető vaterán olyan terméket is ahol személyes átvételt adott meg. Lehet hogy leütöm más profilról aztán ketten oda együnk és kicsit megpuhítjuk

2023. febr. 13. 16:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Foglalkoznak vele. Csak 50 000 forint alatt nem bűncselekmény, csak szabálysértés. Szóval könnyebben megússza, a Szabálysértési kódexet fogják az elkövetett cselekményre alkalmazni. Nem hagynám annyiban, jogi útra terelném a dolgot.

A megpuhítjuk dolgot meg felejtsd el, mert már minden sarkon van egy gagyi kamera meg mindenkinél okostelefon, aztán magadnak fogsz bajt csinálni. Tudom genyóság, engem egyszer szintén átvertek elektronikai eszközzel, ráadásul külföldről rendeltem volna.

2023. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm. Ha azzal hogy feljelentem és kellemetlenséget okozok neki, pl kap egy rendőrségi idézést ami miatt ugrott egy nap szabija nekem már akkor megérte.

Van megtakarításom és nem kenyérre kell a pénz, de ettől függetlenül szeretném ha felelősségre vonnák

2023. febr. 14. 00:18
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem állíttass ki fizetési meghagyást! Ez 5 000 Ft., ha nem veszi át, automatikusan jogerőre emelkedik. Ha "ellentmondással él", bírósági ügy lesz belőlle.
2023. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
#7 vagyok. Polgári és nem büntető per. Büntető perben hiába marasztalják el, a pénzt csak polgári perben kap(hat)od vissza.
2023. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem a kérdező az egyetlen, akit tévedésbe ejtettek. Az igaz, hogy az elkövetési érték alapján csak szabálysértés a történet, viszont le szokták ellenőrizni - legalábbis le kellene -, hogy hasonló adatokkal (telefon, bankszámla, tárgy...stb.) követtek-e el akár bűncselekményt, akár szabálysértést. Ha követtek el, akkor az üzletszerűség mindenképpen "felminősíti" a szabálysértés(eke)t is.

Jelentsd fel, de ne várj csodát!

Ha sok ilyet követett el, még le is tartóztathatják.

2023. febr. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!