Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentés következtében...

Feljelentés következtében elrendelt nyomozásnál kapok értesítést a nyomozás eredményéről?

Figyelt kérdés
Ismeretlen tettes ellen tettem feljelentést, a nyomozást a rendőrség elrendelte. Függetlenül a nyomozás eredményére, kapok értesítést arról, hogy mi lett az üggyel?
2023. júl. 30. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Legfeljebb beidéznek kihallgatni tanúként, de nem fog senki külön tájékoztatni a nyomozás eredményéről. Függ ez persze a bűncselekmény jellegétől is. Ha találnak elkövetőt, akkor vádat emel az ügyészség, és a tárgyalásra téged is beidézhet a bíróság. Ha lezárják a nyomozást, arról külön nem kapsz értesítést.
2023. júl. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kaptam. Hónapokkal később, talán fél évvel.

Lényege nagyjából:

'Ismeretlen tettes elleni nyomozásunkat lezártuk.'

Mármint: nem találták meg a tettest.

2023. júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, kapsz, ha lezárták ( megszüntették) az ügyet.


Jogorvoslati jogod van a megszüntető határozta ellen, amit ha az ügyész elutasít - adott esetben - pótmagánvádlóként léphetsz fel.

2023. júl. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!