Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit gondoltok a pécsi gyermekg...

Mit gondoltok a pécsi gyermekgyilkosságról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Nem tudom hallottatok-e róla, ha nem, akkor röviden annyi történt, hogy egy 15 éves leányzó egy pécsi iskola kollégiumában megszülte a babáját, majd végzett vele.A baba bizonyítottan élt, amikor megszületett.Az elkövető akár 10 évet is kaphat.

Rendőrnek tanulók, így tudom, hogy munkám során, ha nem is túl gyakran, de találkozni fogok hasonló esetekkel, de ez akkor is elképesztő....

Alapból miért kell 15 évesen aktív nemi életet élni?És ha már csinálják, miért nem figyelnek a védekezésre?És miért nem vetette el?Vagy hamár volt olyan sötét, hogy megszülte, akkor miért nem adta örökbe?De szegény gyereknek még egy inkubátor is jobb lett volna, mint a halál...


febr. 5. 18:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%

Ezek a kérdések olyanok, mintha azt kérdeznéd, miért kínoz valaki állatokat, miért vannak sorozatgyilkosok, vagy pedofilok…


Mert beteg emberek. Mentális sérültek. Bennük nincs empátia.

febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Kis empátiát is tanulj, és azok megválaszolják ezeket a kérdéseket.
febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem hallottama dologról, de valóban megrázó. Én elsősorban a közoktatást, a magyar edukáció ezen szegmensének teljes hiányát okolom. Egyszerűen nem jut el a köztudatba, hogyan kell védekezni, vagy, hogy nem kívánt terhesség esetekor mit és hogyan kell tenni.

Illetve a támogatói közeg teljes hiánya (védőnők, orvosok és pszichológusok megvetése, rábeszélés a szülésre, szülői alkalmatlanság stb) az, ami ide tud vezetni egy fiatal lányt.

Nem akarom belekeverni a politikát, de hidd el, sok köze van hozzá. Túl sok is.


Tudom, most azt várnád, hogy elmondjuk a lányt minden szívtelen szörnyetegnek, de amíg meg nem ismered a hátterét, az ok-okozati összefüggéseket, ne vonj le korai következtetést. Nem tudjuk mi vezette idáig. Erőszak, megtévesztés, zsarolás, tévedés. Akármi lehetett. Rendőrnek tanulsz (ahogy énis korábban) tehát tudnod kellene ezek mögé is nézni.

febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
41%

Teljes mértékben megvetem az ilyen embereket. Én pl 20 éves koromban veszítettem el a szüzességemet. Tudom, az meg késő sokak szerint. De akkor már tudtam mit akarok és a védekezéssel se volt probléma.

Igazából azt se értem hogy nem lehet észrevenni a környezetének, hogy terhes egy lány. Suliban főleg.. Meg a szülők és a többi ember is miért nem vették észre? Iskolában van pl tesi óra is.

febr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%

Ha terhes lennék 15 évesen, tuti kitalálnék valamit, hogy ne kelljen levetkőznöm. Vagy csak simán ellógnék.


Nem úgy kell elképzelni, hogy teherbe esik, és mindent csinál ugyanúgy, mintha 25 évesen esne teherbe. De látszik, hogy meg sem próbáljátok megérteni. Nem logikailag, hanem érzelmileg.

febr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Inkább tanulj empátiát, és ne egy 15 éves lányt hibáztass mindenért. Én csak öt sajnálom.
febr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
76%

1) "A gyerek halálának közvetlen oka a koraszülöttségből adódó tüdőéretlenség volt."


2) Ha tett is valami, értem, hogy ez technikailag gyilkosság, de egy 15 éves kiskorúról beszélünk, aki vécén szült, egyedül, titokban. Bizonyára nem akarta a gyereket, de a rossz rendszerünk miatt nem akarta/merte/tudta elvetetni.

febr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
29%
#6 bocs lehet én nem ismerem a teljes storyt, de mi is a mentség arra, hogy valaki megöl egy kisbabát?
febr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%
8# az hogy kiskorú, tudatlan és bepánikolt! Az!
febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Mivan????NEMÁR!!!!Mégis milyen empátiát kellene éreznem egy hidegvérű gyerekgyilkos iránt?Akkor te empatikus vagy Jeffrey Dahmerrel?Meg a norvég tömeggyilkossal is?A bíró is biztosan empatikus lesz
febr. 5. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!