Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az bűncselekmény, ha valaki...

Az bűncselekmény, ha valaki úgy aksr valamit elérni, hogy rendőrnek adja ki magát?

Figyelt kérdés
Egy elmbeteg ezt csinálta a szüleimmel... Illetve utána akkora a pofája, hogy rágalmazással fenyegetőzik.
febr. 14. 08:46
 1/8 Fsms ***** válasza:
97%
Igen, ez bűncselekmény, ha rendőrnek adja ki magát.
febr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, hogy az nem mondhatod magadról, hogy hivatásos közeg vagy ha civil vagy

Volt még fiatalon egy bőr rendőrségi igazolványtokom abban voltak az irataim is: erre mentem haza éjjel, leigazoltattak a rendőrök

Kérte a rendőr az iratokat erre én odaadtam neki az egész igazolványtokot

Meglátta a rendőr az igazolványtokot kaptam olyan lebaxást a rendőrtől

Dehát most egy rendőrigazolvány tokot lehet venni az nem bűncselekmény, csak akkor lenne bűncselekmény ha abban hamis azonosító szám lenne beleütve és hamis rendőrigazolvány lenne benne de ebből is óriási cirkuszt csináltak velem aznap éjjel a rendőrök

febr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen a rendőrigazolvány tok a hamis is meg az eredeti is

[link]

A különbség annyi, hogy a "Police" jelzés helyett a rendőrnek van beleütve egy azonosító számsor meg ugye van benne egy rendőrségi igazolvány

Ha azt nem látod akkor hamis az igazolvány

A rendőr köteles felmutatni a rendőrigazolványt kérésre igazolnia kell magát neki is ha azt kéred tőle intézkedéskor

febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez nem is mutatott semmit nekik. A hülyék meg még védik ezt a fajzatott, nemhogy szégyelnék magukat, mit néztek be neki.
febr. 14. 09:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

“ A rendőr köteles felmutatni a rendőrigazolványt kérésre igazolnia kell magát neki is ha azt kéred tőle intézkedéskor”


Ezt alá tudod jogszabályi hivatkozással támasztani?

febr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Alá!


A Rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. törvény rendelkezéseinek megfelelően a rendőr az igazoltatási cselekmény megkezdésekor a napszaknak, kornak, nemnek megfelelő köszönést követően kötelese nevét, rendőri mivoltát, szolgálati helyét, az intézkedés tényét és célját szóban közölni. Ilyen cél lehet többek között például a közúti ellenőrzés.


A köznyelvben élnek történetek arról, hogy a rendőr közúti ellenőrzés kezdetekor felteszi a kérdését, miszerint „Ugye tudja, hogy miért állítottuk meg?”. Amennyiben ilyet tapasztalna bárki, elmondható, hogy ez nem minősül szabályos igazoltatásnak.


Ilyen esetben jogunkban áll megkérni, hogy nevezze meg és igazolja magát, továbbá azt is, hogy ő maga válaszoljon erre a kérdésre.


A rendőr a törvényi rendelkezéseknek megfelelő bemutatkozást követően kérni fogja, hogy személyazonosságunkat arcképes igazolvánnyal igazoljuk. Ebből következő módon személyazonosságunkat nem csak személyi igazolvány vagy a jogosítvány útján igazolhatjuk, hanem bármilyen más arcképes hatósági igazolvány. Természetesen, amennyiben vezetés közben állítanak meg, fontos, hogy a jogosítvány nálunk legyen.


Igazoltatásra nem csupán autóvezetés közben kerülhet sor, hanem bármely más élethelyzetben is. Ebből következő módon nem árt, ha mindig van nálunk valamilyen arcképes hatósági igazolvány.


Azt követően, hogy átadtuk arcképes igazolványunkat, az okmányról a rendőr ellenőrző kérdéseket tehet fel: például megkérdezheti az igazoltatott születési adatait, anyja nevét stb.


Erre azért van (lehet) szükség, mert az igazoltató rendőrnek meg kell győződni arról, hogy nem hamis, vagy hamisított okmányokat nyújtottak át neki.


Ezt követően az intézkedő rendőr minden esetben összeveti az okmányon szereplő adatokat a körözési- és a schengeni információs rendszer adataival, hogy megállapítsa, hogy az igazoltatott személyt nem körözik-e. Amennyiben a rendőr indokoltnak látja – például további intézkedésekre lehet szükség – ún. igazoltató lapon rögzíti az igazoltatott személyes adatait.

febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Értem. Ebbe hol van leírva, hogy amennyiben én utasítom, fel kell mutassa szolgálati igazolványát? Szép amit bemásoltál, csak nincs benne a kérdésre a válasz.


Tök jó, hogy bemásoltál egy ilyen mindennél okosabbak vagyunk jogi fórumot(benne rengeteg pontatlansággal de ez a cikk hibája nem a tied). De én azt kértem jogszabállyal támaszd már alá, mert erre kiváncsi lennék, hol van leírva.


Mert segítek, az általad példának hozott rendőrségi törvény:


“(..) A rendőrt az intézkedés során

a) az egyenruhája és azon elhelyezett azonosító jelvénye(..) igazolja.”


Tehát ha ő egyenruhában van, akkor őt az egyenruha és az azon levő jelvénye igazolja. Neki innentől kezdve részedre nem kell felmutatnia szolgálati igazolványát. Dönthet úgy, hogy ezt megteszi, de neki elég az, hogy egyenruhában van és ott a jelvény rajta.


Van eset, amikor szolgálati igazolványt mutatnia KELL az pedig másik jogszabályban keresendő


“ A polgári ruhában intézkedő rendőr az intézkedés megkezdése előtt szolgálati igazolványát és azonosító jelvényét felmutatja.”

De ez megint nem az amit te mondasz.

Melyik jogszabály, hol írja le amit te állítasz, még pedig


“ rendőr köteles felmutatni a rendőrigazolványt kérésre igazolnia kell magát neki is ha azt kéred tőle intézkedéskor”


Lehet létezik ilyen jogszabály, ami ezt kimondja, de én meg soha nem találkoztam vele. Ha te ezt állítod, te nyilván már olvastad. Segíts nekem, hol kell keresni?

febr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!