Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőrnek hazudni bűncselekmény?

Rendőrnek hazudni bűncselekmény?

Figyelt kérdés
2014. dec. 21. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. És nem is szabálysértés.
2014. dec. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 intrepid ***** válasza:
Ha magadat véded, azt mondsz, amit akarsz, de mást jogtalanul bűncselekmény elkövetésével nem vádolhatsz.
2014. dec. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam például, hogy előttem a mozgólépcsőn valakinek a kézitáskájából ellopnak valamit. Az illető mondjuk észreveszi, hogy valami nincs meg. Odamegy a rendőrhöz, aki megkérdez engem, hogy láttam -e, ki volt, én meg azt mondom, hogy nem, pedig de.

Most elég idétlen példa, de ez jutott eszembe.

2014. dec. 21. 22:06
 4/7 anonim válasza:
100%

Inkább emberölésnél lenne ennek értelme.

Ez inkább a becsületedtől is függ.

2014. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
76%
A hamistanúzás bűncselekmény. Kizárólag magadról és családtagról hazudhatsz. Ebben a konkrét esetben magadról hazudtál, így ez jogilag rendben van, csak nem túl etikus. Remélem, csak példaként mondtad, nem pedig ténylegesen ez történt.
2014. dec. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Hivatalos közeg félrevezetése vagy valami hasonló jogcím létezik, de nem igazán büntetik.

Viszont ha behívnak tanuzni, ott alá is iratnak veled egy papírt, hogy a hamis tanuzásért felrakják a gumibotot a valagadba.

2014. dec. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Helyzete válogatja. Adott esetben lehet hatóság félrevezetése, de az alap az, hogy pusztán hazudni nem büntetendő.
2016. jan. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!