Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyire veszélyes munka a...

Mennyire veszélyes munka a TEK-nél "kommandós"-nak lenni? (nem eszembe sincs annak lenni csak elgondolkodtam mekkora a veszély amit vállalnak)

Figyelt kérdés
Tudom a köznyelv hivja őket "kommandósnak" a megnevezésüket nem tudom, rájöttem a NAV-nál is van egy féle hasonló bevetési egység a MERKUR, (azt hiszem), szóval ezt munkakört csinálni mennyire veszélyes, ? (én biztos nem vállalnám be,,
márc. 3. 23:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Tavaly egy TEK-es meghalt, és többen megsérültek, mikor egy őrült robbantott. Szerencsére Magyarországon ritka az ilyen eset, de nyilván veszélyesebb, mint mondjuk telefonokat árulni, vagy műkörmöt készíteni.
márc. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%

Mivel itthon semmit nem csinál a rendőrség így abszolút veszélytelen munkakör haha

Egyébként ha gond van ami azt jelenti, hogy fegyveres szituáció áll fenn.túszejtés akkor hívják őket na de másfél óra minimum mire megérkeznek bárhová is

Felszereltségüket tekintve megfelelő fegyverzet és ruházati védőfelszerelés tekintetében is bár én azt a kényelmetlen BTR-t amivel viszik őket azt lecserélném valami másik páncélozott kisbuszra vagy MRAP-ra

Van több kommandós egység is az országban de alapvetőleg a normál rendőrség nem jól dolgozik, 89 előtt jóval nagyobb tekintélye volt a rendőrnek az utcán mint ma de ez nem feltétlen az ő hibájuk, ők azt csinálják amit mondanak nekik

márc. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
márc. 4. 09:54
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

A TEK-es tudja hova megy. alaprajztól kezdve minden a birtokában van.


A járőr meg lehet kimegy egy hangoskodáshoz és késelés lesz belőle.

Utcai rendőrnek lenni veszélyesebb, mint tekesnek

márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

4

5 év utcai szolgálatnak kell azt hiszem előzőleg meglenni, hogy jelentkezhess kommandósnak

Semmit nem csinálnak a rendőrök az utcán sem úgyhogy ettől nem kell aggódni, hogy bármi bajod esne

Az, hogy volt egy késelés pár éve az azért volt mert a rendőr idióta volt, leállt dulakodni egy olyan emberrel akinél kés volt, nyilván megszurkálják golyóálló mellény hiányában (az USA-ban alapfelszereltség a golyóálló mellény) a társa meg vagy 10 lövésből tudta csak lelőni a támadót mivel lehetségesen az sincs túlképezve lövészet téren mivel az egyenruhásoknak tudtommal egy évben csak egyszer van kötelező lőgyakorlat, a kommandósok lőhetnek akár mindennap is

Hiányzik a golyóálló mellény mellől még a fegyverlámpa is a P09-eskről mert ugye itt minden le van spórolva rendőrség és honvédelmi szinten egyaránt Trianon óta

márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
17%
Jelenleg sokkal veszélyesebb a Szegedi Rendörkapitányságon, Szegedi Járási Ügyészségen és Szegedi Bíróságon dolgozni... ugyanis elég komoly bosszút tervezek mind3 intézmény ellen.
márc. 5. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi. 4-es meghát a nyilvános akció videoikon amiket a TEK kiad ugye látszik van ott bőven védő felszerelés.
márc. 5. 09:18
 8/26 anonim ***** válasza:

6 Hű HA és kik fognak és miért bosszút állni?

Úgy gondolják, hogy majd ők fenyegetik az államvezetést?Itt ugye a probléma gyökere, hogy már nem intézkednek egyik hatóság sem, várnak arra hadd történjen valami mert ebben az országban a felkészültség vagy a megelőzés egy nem létező szó

Kimennek a TEKesek mindenféle hivatalos felhajtás és procedúra nélkül aztán Fontana bár Szlovákia volume 2 ha valaki nem bír magával már ilyen szinten és téma lezárva de elméletileg lennie kéne titkosszolgálatnak is aki ugye akkor és oda megy be amikor akar te meg észre sem veszed és már be is fejezted a vacsorádat

márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

7 Erre az egy dologra költenek a Parlamentben nagyon másra nem

Konkrétan nemtudom pontosan a TEK pontos felszerelését amit nagy vonalakban láttam az megfelel a követelményeknek

Volt valahol teljesen ki is pakolva egy nyilt napon a TEK teljes felszerelése de én abból is csak egy részletet láttam

Komolyabb fegyveres probléma nincs itthon, ez nem az USA, hogy minden rendőrnek egyből lőnie kell meg minden rendőrautóban ott van az M4A1-es is esetenként mert mindenki szabadon járkál fegyverrel

márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

A Kádár korszakban nemhogy fenygeetni nem mert senki senkit: csak egy rossz szót szóltál már kinn is volt vagy az Államvédelem aztán vittek is elfelé meg a rendőrség is

Ha volt bizonyíték akkor volt, ha meg nem volt akkor meg vittek bizonyítékot, hogy legyen

Például volt, hogy kiment az ÁVH és bár cirkusz volt de bizonyíték nem úgyhogy az egyik ávós egy revolvert felrakott a padlás keresztfájára és kész

Meg lehet ezt így is oldani ha valaki nem bír magával aztán majd bizonygassa a bíróságon azt amit nem fog tudni Isten előtt sem kimagyarázni sőt ha nagyon akarják ma már még az ujjlenyomatod is rajta lesz azon az egy kiló kokón amit a csomagtartódban találnak aztán majd azt magyarázd ki

Nem fog és nem is lehet hagyni, hogy a szervezett bűnözés ránőjjön az államra

márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!