Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezek lopásnak számítanának?...

Ezek lopásnak számítanának? Elítélnének? Elméleti kérdés!

Figyelt kérdés

A szupermarketben a másik kosarából veszek ki egy még kifizetésre nem került terméket (legyen egy értékes 300 ezer okos TV) amit a kasszánál kifizetek. Akinek a kosarából kivettem feljelenthetne lopásért? (Fizetés után egyértelmű, hogy bűncselekmény lenne, mivel akkortól az övé, fizetés előtt a bolté, akitől úgy megvenném.) Tegyük fel az utolsó példány volt és nagyon kell, ez az indíték. És miatt helyzet, ha fordítva, belecsenek egy terméket :)


Egy másik példa. Mi a helyzet, ha azt látom, hogy valakitől elloptak (akár elraboltak), az áldozat feljelentést tesz, én láttam az esetet, de nem avatkozok helyben bele, hogy ne legyen az áldozatnak nagyobb bántódása. A heyszíntől távolabb ellopom a lopott pénzt és visszaadom az áldozatnak, én is kapnék börtönt azért mert Supermanként a tolvajtól elloptam szajrét? Mi a helyzet, ha nem ugyanazt a pénzt lapok el tőle, de pont ugyanannyi értékű (egy köteg 20 ezrest lopott, én meg 2 köteg 10-est és azt adom az áldozatnak, ami fillerre ugyanannyi, vagy csavarhatnánk úgy is euróban lopom vissza. (Vagy kártyaszámot el csalódás és bank számlát kiürítő hekkertől lopok készpénzt, amit szétosztok az áldozatok között mindenkinek annyit amekkora kára lett)


Mi a helyzet abban az esetben, ha ellopok valakitől egy köteg 20 ezrest a zsebből (személyi irat nem kerül a kezembe, így amiatt nem lehet probléma) és aztán visszateszek a zsebébe ugyanannyi értékben 10 ezreseket, mindkettőt rögzíti a térfigyelő. Ha otthon észreveszi az áldozat, hogy más címlettel ért haza mint amivel indult, de minden megvan fillérre pontosan, feljelthetne? Védekezhetnék azzal, hogy nem loptam, hanem felváltottam? (Akár kérdezhetném úgy is hogy euróban lopom vissza a lopott forintot)


ápr. 18. 12:40
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A helyesírási problémák Androidos sajátosságok, elnézést érte. Mindegyik felvázolt esetnél mindegyik valós pénzben menne, nincs hamis pénz a visszalopásban, mert akkor egyértelmű lenne.
ápr. 18. 12:45
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Ennyire hogy lehet unatkozni?

Amúgy az első az nem lopás, a többit meg még elolvasni is fájdalmas volt...

ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

Ennyire hogy lehet unatkozni?


Amúgy az első az nem lopás, a többit meg még elolvasni is fájdalmas volt...


Az első lopás kinek jár?

ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
és az a durva hogy ezek köztünk járnak, szavaznak és mindent csinálnak, úgy, hogy közben ilyen bajok vannak a toronyban. ez itt a nagy baj
ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy elméleti kérdés. Soha nem loptam és nem is fogok. Miért lenne baj a toronyban? Jó, mondjuk olyan tolvaj nincs aki más címletben visszalopja, pénzváltás a váltóban nem olyan drága, tegyük fel csak azért csinálta, hogy legyen egy kis kihívás.


A tolvajtól lopás és az áldozatnak visszajuttatás akár meg is történhetne ha lenne egy bátor Superman, csak kérdéses, hogy a tolvaj tehet-e feljelentést, ha ő is így jutott ahhoz a pénzhez, amit elloptak tőle?


A kosárból ellopom a terméket történet nagy akciókor még meg is történhet. A rém rendes család egyik részében volt egy olyan rész, hogy 5 perces gyors bevásárlásban, aki elsőnek megy a kasszához, az ingyen hazaviheti a vásárlást (vagy valami olyasmi), ott lopkodtak egymás kosarából is :)

ápr. 18. 13:38
 6/17 DK-s ***** válasza:
64%

A hármas sztori bizony lopás!


370. § * (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.


Te eltulajdonítod azt a köteg húszezrest.


A poén, hogy te nem követelheted vissza amit helyette ÖNKÉNT tettél a zsebébe, viszont ő követelheti vissza AZT A PÉNZT, amit elloptál!

ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Levike...
ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Olaszország def Chris Jericho at Summerslam.
ápr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#7: Ismerős innen Levike, de nem én vagyok 😁 Levike nem a Szegedi bírókat veri?
ápr. 18. 18:32
 10/17 anonim ***** válasza:

1/Üzlet, tévé.

A vásárló a kosarába tette, határozott vásárlási szándékkal, hogy azt kifizeti.


Tehát a birtokába vette!


Lopásnak, garázdaságnak minősül, ha az engedélye nélkül belenyúlsz és bármit kiveszel a kosarából.


2/ ha a tolvajtól lopsz és megtartod, akkor te is bűncselekményt követsz el.

ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!