Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A párom Előzetes letartóztatás...

A párom Előzetes letartóztatásban van, jövő honapban valószinüleg kiengedik házi őrizetbe, a bejelentett lakcime az anyukájánál van, de ő nem szeretne oda menni hanem ide hozzám, beszeretném jelenteni az én lakásomba, mik szükségesek hozzá?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Bejelentőlap, az aláírásod, és irány az okmányiroda.
2010. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jó ötlet lesz? Nagyon gondold át ezt a dolgot.
2010. okt. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A párod jelenlegi lakcímkártyáját se felejtsd otthon, azt fogják újra cserélni.

HajDoktor

2010. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A házi őrizet amúgyis ott van, ahol azt az ügyben eljáró bíró elrendeli. Én úgy tudom, hogy ez nem feltétlenül az állandó lakcím, de szerintem ezt az ügyvéd jobban tudja!

Én azért meggondolnám a helyedben, pláne azt, hogy be is jelentsd oda!

2010. okt. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!


A törvény így fogalmaz:

"1. § (1) Ha a bíróság a terhelt házi őrizetét rendeli el, a házi őrizet céljára azt a lakást és az ahhoz tartozó bekerített helyet (a továbbiakban: kijelölt lakás) jelöli ki, amelyben a terhelt életvitelszerűen tartózkodik."

ehát, ha eddig nálad lakott, akkor oda fogják kirendelni, ha nem akkor úgyis mindegy!

2010. okt. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat, tehát ha nem nálam van bejelentve akkoris idejöhet nálam? mert azt hallotam hogy kizárolag a bejelentett lakcimen tartózkodhat.
2010. okt. 28. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!