Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha kötelező sorkatonság lesz...

Ha kötelező sorkatonság lesz vmikor, akkor mi lesz a büntetett előéletűekkel?

Figyelt kérdés
Ugye most aki volt büntetve, az most nem lehet katona... de mi van akkor ha bevezetik a sorkatonsagot újra?
máj. 12. 17:26
1 2 3
 21/28 DK-s ***** válasza:

Micimacko67-nek:


Én meg jókat mosolyogtam rajtad.


A büntetett előéletűeket vagy eleve munkaszázadba rakták, vagy "E"-vel kiselejtezték. Fegyvert nem kaptak. Legalábbis a '80-as években már nem.

máj. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 DK-s ***** válasza:

Micimacko67-nek:


Pontosítok:


Nem munkaszázadba, hanem rendszerint a "had-táp"-ba. Anyagmozgatás, konyha, esetenként, ha volt szakmája akkor TMK, stb ...

máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Micimacko67 ***** válasza:
#22, 23...Csak néhány gondolatocska! Tudod büntetett előéletű nem csak rabló és gyilkos lehet(ett)! Lehetett mondjuk egy közúti gázoló esetleg piti kis tolvaj! Nehogy azt hidd, ők megúszták!
máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 DK-s ***** válasza:

Micimacko67-nek:


Akkor ismét pontosítok:


Nem "büntetett előéletű"-ekről beszélek, hanem konkrétan a börtönviseltekről. Egy próbára bocsájtás is büntetett előéletet eredményez.


Kivétel nélkül kiszórták őket a fegyveres szolgálatból.


És rosszul közelíted meg ezt a kérdést. Itt nem az volt a kérdés, hogy "megúszta" -e?


A HONVÉDSÉG "úszta meg" őket! A honvédségnél válogatás nélkül xopattak mindenkit. A börtönviselteknek viszont lényegesen alacsonyabb az ingerküszöbük, és sokkal szélsőségesebbek a reakcióik.


Egy jó példa: tegyük fel, hogy egy "valaki" közvetlen közelről ráordít.


90%, hogy "elharapja" az ordítást, és szépen lefekszik alukálni kicsit.

máj. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Micimacko67 ***** válasza:
DK-s, ne haragudj meg érte, de beszélsz erdőt fa nélkül!A rendszerváltás környékén voltam katona! Főiskola elvégzése után ún. rigóiskolába jártam majd tiszthelyettesként csapatgyakorlaton voltam egy vidéki laktanyában! Szakaszparancsnoki beosztásom volt, a szakaszomba 17 ember tartozott! Konkrétan tudom, hogy volt közte büntetett előéletű, börtönviselt katona is! Egy kocsmai verekedés miatt kapott pár hónap letöltendőt előtte! Mégis sofőrként szolgált egy tüzérszakaszban!
máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 DK-s ***** válasza:

Micimacko67-nek:


Akkor viszont te is pontosan tudod hogy egyikünk sem beszélhetne végletekben, csak általánosítva. Vagyis nem jelenthető ki kategorikusan hogy a börtönviselteket nem vitték fegyveres szolgálatra, de az sem, hogy vitték.


A te példádban szereplő emberkének volt jogosítványa, feltételezem hogy szakmája is, ezért átment a szűrőn.

máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 DK-s ***** válasza:

Micimacko67-nek:


Egyébként én intézetben nőttem fel, bűncselekmények elkövetése miatt. 12 évesen már elég szép bűnlajstromom volt. Az intézet igazgatója meg egy vérbeli kommunista volt, 88-ban elvitte a nyári szünetben bent-lévőket majdnem 3 hónapra, a kisvaszari munkásőr-táborba. Ott megtanultunk mindent amit kell. Ott nem volt alakizgatás, meg semmi felesleges bohóckodás. Betonbarakkokban laktunk, napközben pedig vagy szabad-foglalkozás volt, vagy szervezett "játék". Nekünk játék volt. Versenyeztünk például hogy ki szedi szét, és rakja össze gyorsabban a PA-t. Vagy ki van olyan erős, hogy egymaga vissza tudja tenni az AK47-es helyretoló-rugóját. De játszottunk olyat is, hogy ki tudja messzebb dobni a gyakorló-gránátot úgy, hogy előtte nem felejti el kivenni a csapszeget, és hátracsapni eldobás előtt.


De nekem az alaklövészet volt a kedvencem. Hárman álltunk egy asztal mögött, tőlünk kb 8-10 méterre egy emberalak, a feje helyén célkörök. Hármat lőhettünk.


Hogy miért mesélem ezt?


Mire megkaptam a sorozásra a papírt, már börtönviselt voltam. Én szerettem volna katona lenni, de kétszer is "I"-t kaptam, ok nélkül. Harmadszorra már nem voltam megszeppenve, gyakorlatilag számon kértem az asztal mögött ülő sorozókon hogy miért adnak ideiglenesen alkalmatlant, amikor semmiféle egészségügyi problémám nincs? Én SZERETNÉK katona lenni!


Ekkor kaptam meg a választ. Büntetett előélettel legfeljebb "konyhára" mehetnék, de a kisvaszari kiképzésemnek köszönhetően a honvédség NEM TART IGÉNYT RÁM! Ezt már ordította.


"E"-t kaptam.

máj. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Azért bűntetett előéletűek között is van különbség!

Nem mindegy, hogy ki, miért kapott büntetést... ahogyan az se mindegy, hogy milyen személyiség.

Nah meg a régi sorkatonaság idejében nem is volt minden bűncselekmény amiért ma börtönt lehet kapni.


Pl a zaklatók. Persze, a rendőrségi propaganda azt nyomatja, hogy amelyik kutya ugat, nem harap.


De elhiheted, egy-kettő igen is megtenné azokat a dolgokat amivel fenyegetőzik, ha módja lenne rá... nah, most adj ilyennek a kezébe fegyvert, kötelezően...

Vagy ha nem is fegyveres területre osztják be, találhat rá módot, hogy fegyverhez jusson...

máj. 15. 20:05
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!