Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Voltál már őrizetben, csak...

Voltál már őrizetben, csak azért mert nem volt nálad személyi mikor igazoltattak?

Figyelt kérdés

Én sose hordok magamnál személyit, csak diákot meg bérletet, ezért érdekelne, hogy ilyenért őrizetbe veszi az embert?

Ha voltál már, akkor: Hogy élted meg? Egyedül voltál a cellában? Hogy bántak veled a rendőrök?


2010. nov. 11. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam. Még diák voltam, nekem minden egyes alkalommal elfogadták a rendőrök a diákigazolványt is. Mióta nem vagyok diák, azóta mindig van nálam személyi igazolvány.
2010. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltam! kisvárosban lakom, és valami nagy balhé volt tavaly (azt hiszem rablás) Végigjárták a rendőrök az összes kocsmát, sörözőt és vittek mindenkit akinél nem volt flepni.

Természetesen lent söröztem, hiába voltak ott a barátaim -náluk volt igazolvány- bevittek.


Teljesen normálisak voltak, telefonálhattam a feleségemnek, hogy hozza be a papírjaimat, de addigra leprioráltak és kiengedtek fél óra múlva.

Szabálysértési birságot nem kaptam.

2010. nov. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Azért mert valaki nem hord magánál személyi igazolványt nem veszik őrizetbe maximum előállitják, mely azt jelenti, hogy igaz személyes szabadságodban korlátoznak, mert bevisznek a rendőrségre ott esetleg egy előállitóhelyiségbe tesznek. Ott addig kell maradnod, mig az általad bediktált adatok helyességét leellenőrzik

a nyilvántartón keresztül és utánna megmondják, hogy milyen eljárást inditanak tovább veled szembe /figyelmeztetés, helyszinbirság vagy feljelentés/Ezek után elengednek. Az őrizetbevétel az más. Büncselekmény alapos gyanuja esetén alkalmmzák 72 óráig tarthat, s közben eldöntik, hogy letartóztatnak-e vagy sem. Az előállitó helyiségben lehettek többen is.

2010. nov. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Köszi a tippet te kérdés kiiró!Nagyon jó tippet adtál.Köszi
2010. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem azért nem visznek be.Egy csomo ember nem hord magánál személyit.Max. elbeszélgetnek veled.
2010. nov. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Legfeljebb csak előállíthatnak, ami 8+4 óra maximum. Az őrizet más, azt bűncselekmény elkövetése miatt lehet. Amúgy bezárhatnak előállításkor is egy ún. előállító-helyiségbe, ami ott van a rendőrség épületén belül. Ez nem tévesztendő össze a fogdával. Ez egy leegyszerűsített cella, nincs benne túl sok minden. Rosszul felszerelt rendőrségeken egy ketrec-szerűség is lehet, mondjuk a folyosó végében leválasztva.

Az adatok tisztázása után kiengednek, de ha olyan rendőröket fogsz ki, akkor simán kezelhetnek úgy, mint egy bűnözőt. Pl. meg is bilincselhetnek már akkor, amikor visznek be, vagy ha nincs hely az előállítóban, akkor mondjuk odabilincselhetnek egy radiátorhoz.

2010. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!