Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tett már valaki feljelentést...

Tett már valaki feljelentést Vaterás átverés miatt? Foglalkoznak vele a rendőrségen vagy nem érdemes próbálkozni sem?

Figyelt kérdés

Átvertek a Vaterán, 1 hónapja vettem egy megbízhatónak tűnő eladótól egy terméket 1500 Ft-ért +400 Ft posta, amit pár napra rá át is utaltam, de azóta sem érkezett meg.

11.23-a óta be sem lépett a Vaterára.

E-mailekre egyáltalán nem válaszolt, telefont nem vette fel, egyedül egy sms-re válaszolt 1x, hogy bocsi, azonnal postázza, de azóta sem érkezett meg.


Vaterán ezt találtam:

"A partner nem küldi a kifizetett terméket

Amennyiben a vételárat Ön már átutalta, és a partner nem jelentkezik, nem érhető el, akkor a következőket érdemes tennie:

- Értesítse az eladót, hogy ha ésszerű határidőn belül nem jelentkezik és nem rendezi az adásvételt, akkor Ön a rendőrségen feljelentést tesz!

- A felszólító levél sikertelensége esetén javasoljuk, hogy a feljelentést valóban tegye meg!

- Mint megkárosított félnek, a lakóhelye szerint illetékes rendőrkapitányságon célszerű feljelentést tennie, ismeretlen tettes ellen.

- A feljelentéshez javasoljuk mellékelni a terméklapot, nyomtatott formában, az illetővel folytatott levelezést és minden egyéb dokumentumot, amely az adásvétellel kapcsolatban az Ön rendelkezésére áll.

- Ha a feljelentés után elindítják a nyomozást, a nyomozó hatóság általában hivatalos megkereséssel fordul a Vaterához. Ez azért szükséges, hogy a nyomozás sikere érdekében még hiányzó adatokat beszerezzék. Ilyen esetben a Vatera a lehető legteljesebb tájékoztatást adja, hiszen a nyomozás eredményes lezárása és az elkövető kézre kerítése közös érdekünk.


Múlt héten írtam neki, hogy ha nem küldi, akkor feljelentem. Érdemes?

Köszi a válaszokat!


2010. dec. 14. 08:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
1900ft-ért tárgyalásra járni? Hát te tudod.. Én hagynám a pics*ába kenje magára azt az 1900ft ha ettől lesz boldog.
2010. dec. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem,több bajod lesz vele mint amennyi a károd.

Én sose utalok előre senkinek pénzt,sok a mocskos csaló.

2010. dec. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

4 éve napi rendszeresen vásárolok a Vaterán és a Teszveszen is, eddig még soha semmi gáz nem volt.

Nem az összeg miatt jelenteném fel, hanem hogy ne higgye már azt senki sem, hogy büntetlenül megúszhatja.


Konkrét tapasztalat érdekelne, hogy miként zajlik az egész.

2010. dec. 14. 08:37
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

figyelj, felejtsd el a vaterát egy életre, engem miután kétszer átb@sztak, rájöttem, h talán mégse hiányzik az életemből, és persze még én voltam a rossz, ha panaszkodtam


amúgy az összeg miatt pedig nem tudsz rendőrségi feljelentést tenni, ez a csalásnak egy szabálysértési változata csak, sokra nem mész, hidd el (sajnos ez van)

2010. dec. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
90%

Az nem lehet, hogy történt vele valami, ami miatt nem tudja neked időben küldeni a terméket?

Én is árulok a vaterán, velem ez már előfordult. 2 hétre kórházba került az alig pár hónapos gyerekem, minden időmet vele töltöttem, akkor nem a vásárlók voltak a legfontosabbak.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, szerintem nem fognak vele foglalkozni a rendőrséget.

2010. dec. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

ja röviden ...

úgy zajlik, hogy ha netán mégis sikerül, akkor megteszed, aztán ők pedig 3 nap alatt lezárják, h ezzel nincs mit tenni ... kb így ...


sztem felejtsd el, jó tanulópénz volt, és örülj neki h nem 150 ezred ugrott el a semmibe....

2010. dec. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

próbáld felvenni újra vele a kapcsolatot.


amúgy ezért is fos a vatera. ebayhoz képest sehol sincsenek.

ott ha valaki átver, akkor visszaszívhatod a pénzed paypalon, illetve az ebay is segít esetleg. a vatera pedig: amin leütötték a terméket, onnantól már nem az ő dolguk. undorító.

2010. dec. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

ugye nem kell mondani senkinek h avatera hogy alakult meg .....


természetesen ebayon ilyen elképzelhetetlen lenne, és ott ők maguk is segítenek, ha ilyen gondod van

2010. dec. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Hát ja, lehet, hogy tényleg el kellene felejtenem az aukciós oldalakat, főleg, hogy most már tök ugyanaz lesz ez a kettő, aminek nem tudom mi értelme??? Eddig pont az volt a jó, hogy a kettő másmilyen volt, az egyik ezért, a másik meg azért volt jó.

Turkálni utálok, új cuccból meg csak gagyit kapnék annyiért, amennyiért a neten megveszem az alig használt márkás, minőségi ruhát, ami sok mosás után is ugyanúgy néz ki. A 2 gyerekem ruhái 80%-át szereztem be onnan, rengeteget spóroltam vele és mindig megdicsérik a gyerekeket, hogy milyen jó ruhákban vannak :)

Meg hát időm sem igazán van órákig nézelődni az üzletekben, így meg akkor tudok vásárolni, amikor alszanak vagy elvannak a gyerekek.

Na de nem ez a téma, bocsi az off-ért! :)

2010. dec. 14. 09:14
 10/22 anonim ***** válasza:
47%

Én soha nem vásárolnék ilyen helyen,barátom vett egyszer egy "ADIDAS" polot olcsón.

Persze hamis volt,a kínain a feléért is meg lehetett volna venni.

2010. dec. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!